Український іконопис

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 25.12.2009 - 24.01.2010

25 грудня 2009 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею було відкрито виставку українського іконопису із колекції Ольги Богомолець-Шереметьєвої.

Родина Богомолець-Шереметьєвих проводить активну діяльність з відродження культурно-історичного спадку України та духовного об'єднання нації. Збірка представлених на виставці ікон - сукупність "образів-сиріт", які викинуто з осель на території всієї України, і які опинилися на ринку. Ольга Богомолець влучно називає їх "домашніми". Вона збирає подібні ікони будь-якого часу, включаючи ХХ століття, і завдяки ним перед нашою уявою відтворюється, моделюється образ людини, яка жила з Богом у серці з ранку до вечора, в будь-яких умовах і обставинах.

Колекція Ольги Богомолець охоплює всі терени України, всі її історичні області. Так само, як у мові українця, в костюмі, в них є багато спільного, але й багато своєрідного. Кожний регіон мав свою історичну долю, і це можна помітити на іконах. В них відбивається, що нам видається важливим, якесь особливе інтимне відчуття релігії українця.

Ольга Богомолець скоадом своєї колекції показала свої здібності культуролога і етнографа. Те, яким чином вона систематизувала пам'ятки, позбавлено будь-якого дилетантизму. Фактично вона відкрила нову сторінку в етнології, яку ще до неї не зачіпала наука.

Загалом, на виставці у Вінниці представлена 121 ікона. Експозиція триватиме до 24 січня.