Глосарій термінів

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Термін Визначення
Кай-гунто

Кай-Гу́нто - японський військовий меч, створений для відродження самурайських традицій і підняття бойового духу армії для морських чинів в 1937 році.

Перегляди - 360
Синоніми - кай-гунто
Квілінг

Кві́лінг (від англ. quill - намотувати, гофрувати) — мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.

Перегляди - 427
Келеп

(інша назва чекан) — різновид бойового кавалерійського молота-топірця із вузьким недовгим лезом. Kелеп насаджувався на короткий держак і зазвичай був закріплений на передній луці сідла або на поясі.

Перегляди - 346
Синоніми - келепами
Кляштор
(польск. klasztor від нім. Kloster «монастир» від лат. claustrum «закрите місце») — католицький монастир.
Перегляди - 442
Коліївщина

Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі.

Перегляди - 490
Конвікт

Конві́кт (лат. - гуртожиток) - закритий учбовий заклад, у якому всі вихованці живуть разом користуючись наданими їм спільними приміщеннями, письмовими столами, тощо. Конвікти поширені серед католицьких духовних семінарій і академій.

Перегляди - 469
Консервація

Консерва́ція – сукупність науково обґрунтованих заходів захисту об'єктів культурної спадщини від подальших руйнувань, що забезпечують збереження їхньої автентичності з мінімальним втручанням в їхній існуючий вигляд.

Перегляди - 365
Кріпацтво

Кріпа́цтво (також кріпаччина, панщина, панське право) ( від «кріпостей» — купчих документів на землю, відомих у Росії з кінця XV ст.) — за феодалізму система правових норм, що встановлювала залежність селянина від феодала й неповну власність другого на селянина.

Перегляди - 432
Синоніми - кріпацтва