Глосарій термінів

Пошук термінів в глосарії (дозволені регулярні вирази)
Починається з Містить Точне співпадінняПодібне
Термін Визначення
Сармати

Сарма́ти (грецькою Σαρμάται)— кочовий іраномовний народ, що мешкав на межі нашої ери на території сучасної України, тогочасної Сарматії. Споріднений зі скіфами. Епізодично згадується в працях античних істориків.

Перегляди: 442
Синоніми: сарматського
Сграффіто

Сграффі́то (італійською sgraffito, продертий) - різновид монументально-декоративного живопису, принцип якого заснований на прошрябуванні верхнього тонкого шару штукатурки до появи нижнього шару, що відрізняється за кольором від верхнього.

Перегляди: 239
Сиґнет

(фр. signet від лат. signum — знак) — переважно чоловіча ювелірна прикраса (перстень), що у часи Середньовіччя використовувалася як особиста печатка (для проставлення відтиску на гарячому сургучі або воску) і часто виконувала роль своєрідного посвідчення особи.

Перегляди: 193
Синоніми: сиґнети
Силурійський період

Силурі́йський період — третій період палеозойської ери. Настав 440 млн років тому, тривав 30 млн років.

Перегляди: 462
Синоніми: Силурійське
Скіфи

Скі́фи або скити (грец. Σκύϑαι) — екзоетнонім грецького походження, який в сучасній науковій та художній літературі застосовується до практично усіх кочових племен, що належали до народів іранського кола, й мешкали у VII — III ст. до н. е. на землях Великого Євразійського Степу тобто від степів сучасної України на заході й до сучасної Монголії та Китаю на сході.

Перегляди: 325
Синоніми: скіфів
Стереоскоп

Стереоско́п — оптичний бінокулярний прилад для перегляду «об'ємних» фотографій.

Перегляди: 248
Стилет

Стиле́т (італ. stilletto від лат. Stilus — паличка для письма, гострий стрижень) — колюча холодна зброя, кинджал з прямою хрестовиною та тонким і вузьким клинком, в класичному варіанті не має ріжучої кромки (леза).

Перегляди: 227
Сукуленти

Сукуле́нти (від лат. succulentus — «соковитий») — рослини, що мають спеціальні тканини для запасу води.

Перегляди: 268
Синоніми: сукулентних
Сучасне мистецтво

Суча́сне мистецтво (англ. Contemporary art) — необтяжене термінологічною точністю поняття, що може означати мистецтво, що твориться в теперішній момент, або посилатись на сукупність мистецьких напрямків і течій, що виникли у другій половині XX століття.

Перегляди: 324
Синоніми: contemporary-art