Анонси поточних і майбутніх подій

Календар подій

Чорнобильська трагедія
Від П’ятниця 23 Квітень 2021
До Неділя 30 Травень 2021
Перегляди : 60

Чорнобильська трагедія. Післямова… Виставка

35 років минуло з дня, коли 26 квітня о 1 год. 23 хв. 40 сек. на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, що за 110 км від Києва, майже в центрі Європи, стався вибух. Це була екологічна катастрофа світового масштабу, що позначилася на природному середовищі і здоров’ї людей.

Саме цій трагічній події та вшануванню її ліквідаторів приурочена виставка, презентація якої відбулася 23 квітня в малій виставковій залі музею.

На презентації були присутні Люди, які з честю та гідністю, ризикуючи власним життям та здоров’ям, виконали свій професійних та людський обов’язок, рятуючи Україну і весь світ: вінничани-ліквідатори Арабський Іван Федорович, Ястремський Михайло Микитович, Пшеничний Павло Іванович, Проценко Валерій Якович, Вербицький Антон Іванович, Демчук Микола Петрович. Поділилися болючими спогадами та розповіли про громадську діяльність "чорнобильців" сьогодні голова міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Ястремський Михайло Микитович, голова громадської організації «Вінницьке обласне об’єднання «інваліди Чорнобиля» Проценко Валерій Якович, ліквідатор I категорії Демчук Микола Петрович. Розповів про свого дідуся-ліквідатора Харченка Миколу Максимовича (1944-2020) наш колега, директор «Центру історії Вінниці» Федоришен Олександр Юрійович.

Детальніше про подію...