Науковий сектор виставкової і рекламної роботи

Виставкова діяльність музею, що є найбільш мобільним підрозділом музейної експозиції, спрямована як на тих, хто є нашими постійними відвідувачами, так і тим, хто тільки відкриває для себе духовну скарбницю рідного краю, а також гостям міста, що прагнуть скласти реальну і повну картину життя регіону.

Науковий сектор виставкової і рекламної роботи є структурним підрозділом відділу науково-освітньої, виставкової і рекламної роботи.

Роботу підрозділу забезпечують фахівці своєї справи:

Журунова Тетяна Георгіївна

завідуюча сектором, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України.

Горобчук Іван Іванович

науковий співробітник, заслужений майстер народної творчості України, голова Вінницького обласного осередку Національної спілки народних майстрів України, член Національної спілки художників України.

Вінницький обласний краєзнавчий музей має три виставкові зали, де проходять виставки різноманітні за характером, але всі вони мають на меті більш широко представити історію та мистецтво нашого краю. Музей активно співпрацює з художниками, народними майстрами, колекціонерами, з яскравими особистостями, результатом чого стають цікаві експозиційні та інтерактивні проекти. Приводом для виставки може бути як актуальність події, так і визначна дата, деякі заходи стають традиційними, інші є результатом пошуків нових форм музейної роботи.

З 2006 р. у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї започатковано проведення Вінницької бієнале художнього текстилю юних авторів «Світ у клаптику», яка приурочена до Міжнародного дня захисту дітей. Географія бієнале включає різні регіони України: Вінниця, Львів, Суми, Тернопіль і Тернопільська область, Херсон. Вік учасників від 5 до 21 років. Для того, щоб стимулювати творчі імпульси молоді, підтримати бажання працювати саме на теренах народного мистецтва, познайомити більш широке коло глядачів з досягненнями вінницьких майстрів та юних митців Вінницький обласний краєзнавчий музей у 2009 р. започаткував Молодіжну бієнале українських традиційних ремесел.

Виставки 2014 р. присвячені визначним датам – 20-ій річниці виведенню радянських військ з Афганістану, 70-ій річниці визволення Вінниччини і України від фашистських загарбників, цілий цикл різноманітних експозицій підготовлений до 200-ліття Т. Г. Шевченка. На персональних виставках відвідувачі зможуть ближче познайомитися з творчістю знаних майстрів народного мистецтва (М. Верхової-Єднак, М. Гоцуляк), з роботами юних художників (Х. Зарубенко), відомих художників (скульптора О. Леонова). Фотовиставки представлятимуть митців України та Польщі. На шанувальників народного мистецтва чекають масштабні виставки декоративно-прикладного мистецтва Вінниччини (спільно з Обласним центром народної творчості), української хустки (спільно з етнологами Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського), народної ікони Поділля (з колекції В. Козюка). Відвідувачів музею має зацікавити виставка моделей кораблів «Під вітрилами історії» (спільно з ТСОУ), а також виставки з археологічних розкопок та подарунків вінничан нашому музею.

Ми намагаємось кожен ваш візит до музею зробити цікавим, з кожною виставкою на вас чекають захоплюючі враження і відкриття!