Відділ наукової інформації та видавництва

Співробітники відділу працюють у текстових та видавничих програмах, які дозволяють виконувати різноманітні завдання, пов’язані з набором, версткою, макетуванням та дизайном різноманітної видавничої продукції музею. Це афіші, запрошення, анотації, буклети, наукові видання, які виготовляються вчасно і на високому естетичному та технічному рівні. Для створення електронної бази відділом забезпечується сканування новонадходжень до музею.

Без допомоги підрозділу не обходиться жодна виставка в музеї та за його межами.

Працівники відділу доклали чимало зусиль до створення музеїв області, а саме:

  • Музею М. І. Муравського (с. Дмитрашківка Піщанського р-ну)
  • Музею графа М. П. Ігнатьева (с. Круподеринці Погребищенського р-ну)
  • Погребищенського районного краєзнавчого музею ім. Н. І. Присяжнюк
  • Музею Ф. О. Онисько (с. Слобода-Яришівська Могилів-Подільського р-ну)
  • Музею С. О. Леонової (смт Вендичани Могилів-Подільського р-ну).

Зусиллями співробітників цього підрозділу музею було розроблено дизайн та змакетовано 14 пересувних виставок та буклетів до них, що викликали великий інтерес широкого кола глядачів, зокрема це: «Сім чудес Вінниччини», «Визначні пам’ятки Вінниччини», «Видатні особистості Вінниччини», «Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану…», «Шевченко у кожному серці» тощо.

З найбільш цікавих видавничих робіт можна назвати альбоми «Сім чудес Вінниччини», «Визначні пам’ятки Вінниччини», «Вінниччина в роки Великої Вітчизняної війни: біль втрат і велич подвигів» (до 70-ої річниці визволення Вінницької області від німецько-фашистських загарбників), «Незаживаюча рана Афгану» (до 25-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану).