Відділ науково-освітньої, виставкової і рекламної роботи

Сьогодні завданням відділу є якомога повніше задовольнити потреби людей у пізнанні власної минувшини, донести до відвідувачів новітні напрацювання усього колективу музею, сформувати ціннісне ставлення до національного культурного надбання, викликати бажання спілкуватися з музейними раритетами.

Одним з найцікавіших напрямків діяльності відділу є організація та проведення театралізованих заходів до свят за народним календарем («Андріївські вечорниці», «Святого Миколая», «Івана Купайла»), державних та регіональних свят (Міжнародного дня музеїв, Міжнародного дня інвалідів, Міжнародного дня захисту дітей), різноманітних конкурсів, вікторин. Відділом засновано оригінальний творчий проект «Театр народного вбрання», що користується незмінних успіхом у глядачів.

Під час проведення оглядових екскурсій обов’язково здійснюється індивідуальний підхід з урахуванням різних категорій відвідувачів: вихованців дитячих садочків, школярів, студентів, жителів міста та області, туристів з усієї України та з-за кордону.

Проте, основна категорія наших відвідувачів – це школярі та студенти. Музей і школа традиційно мають багато спільного: вони прагнуть виховувати почуття патріотизму, свідоме ставлення до надбань світової та вітчизняної науки і культури, стимулювати творчу активність особистості тощо. Музеї залучають нових відвідувачів, а класні керівники і вчителі-предметники зацікавлені у використанні музейних розробок на уроках та позакласних заходах.

Для тісної взаємодії між музеєм та навчальними закладами різного рівня впроваджено підписання обома сторонами Договорів про співпрацю.

З метою поглиблення знань школярів з історії та етнографії рідного краю при музеї діють такі клуби: «Кліо» та «Музейний Знайко» — для шанувальників історії; «Мокоша» та «Барвінок і Ромашка» – для шанувальників етнографії; «Подільське Сонечко» та «Духовне джерело» – для людей з обмеженими фізичними можливостями. «Люби та знай край, у якому ти служиш» – для воїнів строкової служби. Беручи участь в роботі клубів, діти мають можливість ознайомитися майже зі всіма формами музейної діяльності.

Великою популярністю користуються майстер-класи з писанкарства, виготовлення ляльки-мотанки, крою народного вбрання.

Працівники відділу тісно співпрацюють з організаціями та установами, які опікуються людьми з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпеченими сім’ями, дитячими будинками та інтернатами. Це і обласна психіатрична лікарня ім. академіка Ющенка, дитячі будинки «Обрій» та «Промінь», «Гніздечко», обласне товариство УТОС, районні школи-інтернати тощо. Зустрічі вихованців цих закладів з працівниками музею завжди проходять у дуже теплій атмосфері.

Яскравим результатом такої співпраці стало відкриття 28 листопада 2013 р. у залах обласного краєзнавчого музею виставки художника-аматора Сергія Дорошина, якого доля зробила постійним пацієнтом обласної психіатричної лікарні, вже у квітні цього року відбулась його друга виставка.

Цікавою була виставка «З жіночої скриньки» (2012) – до Міжнародного жіночого дня, створена співробітниками відділу на основі фондових матеріалів та наданих вінничанами предметів, які поповнили музейну збірку.

Науково-дослідницька робота відділу знайшли своє відображення у написанні таких лекцій, як «Рослинний покрив Вінницької області», «Традиційний одяг подолян та техніка його пошиття», «Історичні витоки української народної ляльки», «Орнаменти в писанках», «Взуття, як складова народного вбрання», «Шевченко – художник», «Внесок Вінниччини у світову науку» та інших, підготовці сценаріїв. Напрацьовані методичні розробки ігрових екскурсій для дошкільнят та учнів 1-3 класів загальноосвітніх шкіл – «Подорож у лісове царство», «В гостях у первісної людини», «З бабусиної скрині» тощо.

Співробітниками відділу сформовано Тематику лекцій і тематичних екскурсій для навчальних закладів, яка щороку поновлюється та включає в себе широкий діапазон тем, починаючи від найдавніших часів до сьогодення.

Комплектування фондових колекцій на сьогоднішній день здійснюється за такими напрямкам: шкільна освіта, медицина на Поділлі, розвиток дитячої творчості на Вінниччині.

Науково-освітній відділ має окремий Науковий сектор виставкової і рекламної роботи

Інформація про відділ

Відділ науково-освітньої, виставкової і рекламної роботи

Завідувач відділу Антонова О.М.

Антонова Олена Миколаївна

Завідувач відділу

Контактний телефон (0432) 35-15-85

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1