Вінниця православна на зламі століть

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 26.07.2011 - 28.08.2011

До 1023-ї річниці Хрещення Київської Русі - України 26 липня 2011 р. о 15 год. В академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається фотовиставка Олександра Лапіна «Вінниччина православна на зламі тисячоліть», на якій представлено 67 фотографій, зроблених протягом 20-ти років - 1990-2000 рр. На фото зафіксовані яскраві події з життя православної церкви доби її активного відродження у репортажних зйомках, старовинні і новозбудовані храми Вінниччини пейзажних роботах, духовні переживання священства і прихожан у портретних творах.

Олександр Лапін народився в 1964 році у Вінниці. У 1987 році закінчив Київський інститут журналістської майстерності, відділення фотожурналістика. Фотокореспондентом працює з 1989 року. Починав у Вінницькій районній газеті "Подільська зоря". Потім працював у вінницьких обласних газетах "Подолія", "Вінницькі відомості",»Подільські відомості», "RIA", "Місто" та загальноукраїнському виданні «Київські відомості». З 2007 року - фотокореспондент Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМу.

У 1990-ті роки Олександр Лапін був співробітником єпархіальної газети «Віра Брацлавщини», коли тема релігії була новою для вітчизняної журналістики. В цей час відбувалося відродження віри у свідомості багатьох людей, відновлювались подільські монастирі і храми, будувалися нові церкви. Фотокор фіксував освячення храмів і місць під майбутнє будівництво, етапи становлення Браїлівського монастиря. Тоді він і сам прийняв хрещення. Тоді закладалися традиції, які продовжуються сьогодні - хресні ходи до Калинівського чуда, в Іосафатову долину, тощо. Сучасне релігійне життя відрізняється насиченістю і розмаїттям - це урочистості і свята, робота з молоддю і дітьми, місіонерська діяльність і благодійність. На виставці можна побачити прекрасні обличчя простих людей в момент їхнього духовного просвітління, священиків, завдяки яким монастирі і храми стали духовними центрами регіону, а також тих, на кого покладені обов'язки духовних пастирів України - митрополита Київського і всієї України Володимира, очільників Вінницької єпархії в різні роки - митрополитів Агафангела, Макарія і Симеона. Фото, які колись були новиною дня сьогодні вже стали історією.

Виставка триватиме до 28 серпня.