З джерел натхнення, виставка живопису

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 27.01.2012 - 26.02.2012

В рамках виставкового проекту «Митці Вінниччини – до ювілею області» 27 січня 2012 р. о 12 год. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка художника з Тульчина Миколи Лукашенка «З джерел натхнення». В експозиції митець представляє роботи двох яскравих періодів своєї творчості – символічний, близький до абстракції живопис і пленерні роботи на теми рідного міста. Джерелом натхнення для майстра є Тульчин та його мальовничі околиці, проте художнє рішення може бути самим різноманітним.

Микола Федорович народився у Тульчині у 1956 році і все його життя пов’язане з цим легендарним містом. Він отримав освіту художника-оформлювача, працював за фахом на підприємствах, викладав в училищі культури. Микола Лукашенко – митець, знаний в регіоні, у його доробку переважає пейзаж і натюрморт, більше семи років майстер займався розписом церков (с. Високе Крижопільського р-ну, С. Кодима Одеської обл., м. Вишгород Київської обл..). У Миколи Лукашенка відбулося кілька виставок у Тульчині (2000 р., 2006 р.), у Могилів-Подільському (2001 р), він брав участь в обласних та міжрегіональних виставках, проте у Вінниці персональна виставка у нього вперше. Твори художника зберігаються у Тульчинському краєзнавчому музеї, а також у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Знаковою у творчості тульчинського митця стала зустріч з відомим вінницьким майстром, заслуженим художником України Віктором Шпаковським, яка дала поштовх для переосмислення свого творчого методу. В результаті виникла серія робіт "Простір і колір", представлених на виставці. М. Лукашенко використовував у створенні цих робіт паперову малярну стрічку, яка утворює замкнену лінійну форму, та емалі, кольорові плями якої виходять за її межі, таким чином утворюючи "просторово-колірний ефект". Переважну кількість робіт цієї серії складає саме міський пейзаж. Наразі, Автор ніколи не полишав натурного живопису, свідком чого є його доробок з тульчинської ведути більше як за десять років – він час від часу звертається до зображення однієї з найзначніших архітектурних пам’яток України – палацу Потоцьких, милується старовинними вуличками подільського містечка, куполами церков, мандрує мальовничими ландшафтами.

Сподіваємось, що виставка у Вінницькому краєзнавчому музеї відкриє для шанувальників мистецтва ім’я ще одного цікавого подільського митця.

Виставка триватиме до 26 лютого 2012 р.