Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» — перлина України

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.10.2013 - 30.10.2013

В академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею працює фотовиставка «Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» — перлина України». Виставка створена з метою розширення екологічного світогляду відвідувачів та ознайомлення з природно-заповідним фондом Вінницької області. Виставка має науково-інформаційний характер. Фотоматеріали, представлені на виставці, були надані працівниками парку.

Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» на Вінниччині є єдиною природно-заповідною територією вищого рангу. Парк створений в межах Тростянецького та Чечельницького районів Вінницької області відповідно до Указу Президента та був зареєстрований у грудні 2011 року. Парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідницькою установою і входить до складу природно-заповідного фонду України.

Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» — це перший національний природний парк у Вінницькій області. Він створений з метою збереження і відтворення унікальних природних та історико-культурних цінностей, створення умов для організації туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності.

Найвищу цінність парку становлять лісові насадження, що характери-зуються виключним багатством дендрофлори. В даній місцевості збереглося декілька унікальних лісових масивів з дубово-грабових насаджень з домішкою ясеневих. Значну наукову і практичну цінність мають скельно-дубові насадження, де зустрічається середземноморський вид — берека.

Лісові масиви, які увійшли до складу національного парку, є місцем зростання популяцій багатьох видів із Червоної книги України, а саме: коручка пурпурова, тюльпан дібровний, відкасник татарниколистий, вишня степова, фіалка біла, скополія карніолійська та ін.

Один із найбільш рідкісних для всієї території України степових видів, занесених до Червоної книги України, є відкасник татарниколистий, виявлений поза лісовими масивами на ділянках Терещуків яр та Ромашково. Для Вінниччини це унікальна знахідка. Відкасник — релікт, який дійшов до нас з часів третинного періоду, коли на Україні панував субтропічний середземноморський клімат.

На території парку також виявлено ряд рідкісних видів тварин, таких як: борсук, кіт лісовий, горностай, орел-карлик, балобан, мідянка, жук-олень.

На виставці представлені фото, що знайомлять відвідувачів з окремими видами рослин та природними ландшафтами парку.