Наш шлях до незалежності, 25 річниця Балтійського шляху

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 26.08.2014 - 28.09.2014

26 серпня 2014 р. у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Наш шлях до незалежності», приуроченої до 23-ої річниці Незалежності України та 25-річчя Балтійського шляху. Захід організовано в рамках комунікаційної кампанії «Рига 2014 – Культурна столиця Європи» за участі Надзвичайного і повноважного посла Латвійської Республіки д-р Аргіти Даудзе.

Пересувну виставку, яка вже демонструвалась у Києві, Дніпропетровську тощо, підготовлено МЗС Латвійської Республіки та фотографом Ілмарсом Знотиньшем. На урочистостях з нагоди відкриття виставки були присутні Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні д-р Аргіта Даудзе, голова Вінницької облдержадміністрації Олійник Анатолій Дмитрович, голова Вінницької облради Свитко Сергій Михайлович, інші офіційні особи.

Виставка розповідає про відродження Латвійської Республіки наприкінці ХХ століття, що є значною подією в новітній історії країни, про акцію Балтійський шлях та Ризькі барикади. 25 років тому впала залізна завіса. Частково зміна світового порядку була ініційована акцією Балтійський шлях, коли 23 серпня 1989 року два мільйони людей, тримаючись за руки, об'єднались у один живий ланцюг довжиною 600 кілометрів між Вільнюсом, Ригою і Таллінном.

Це був мирний протест проти розділу Європи та окупації Балтійських країн, проти злочину, який відбувся 50 років тому у 1939 р., коли Сталінська СРСР та Гітлерівська Німеччина підписали таємний протокол, відомий як пакт Молотова-Ріббентропа. У цьому ланцюзі кожна людина, кожна нація і кожна особистість була важлива для досягнення успіху. Акція стала доказом того, що навіть після півстоліття брехні, істина може бути відроджена і перемогти.

Фотовиставка базується на історичних документальних свідченнях. Вона зберігає хронологічну послідовність подій у січні 1991 р., відображаючи вузлові моменти в латвійській історії того часу та приділяючи особливу увагу настрою людей та їх переживанням. Також представлено фото з паралельних подій у Литві та Естонії. Цією виставкою балтійські народи демонструють нам, українцям, важливість єдності народу та діляться досвідом боротьби. Проведення виставки є актом солідарності і підтримки нашого народу у важкий для України час. Ця підтримка і віра у велич українського духу надихає, надає сил для боротьби і перемоги.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Зимова феєрія, виставка-конкурс
Виставка килимів Степана Ганжі
Лине пісня, до дня створення хору «Вінниця»
Переображення Господньою Любов’ю
Мистецтво оригамі
Барвисті традиції Наддністрянщини
Виставка фіалок
Сармати, виставка
Народні майстри Вінничини, виставка
Виставка «Мандрівники»
Благодійні дні в нашому музеї
100-річчя Першої світової війни
Друзі нашого дитинства
25-річчя Балтійського шляху
Відкриття площі Тараса Шевченка
Урочистості до Дня Незалежності
Мистецьке перехрестя Меснянкіних
Виставка кактусів «Колюче диво»
Духовне життя очима фотомайстрів
Барвисті шати православних ікон
Купальський виїзд автомузею
Виставка Крістіни Зарубенко
Незаживаюча рана Афгану
Назустріч 100-річчю Української марки
Станіслав Реймонт
Бієнале «Світ у клаптику»
Повір у себе
Подаруй музею експонат
Хустина моя терновая
Під вітрилами історії
Єднання душі з природою
Мудрість та краса подільської писанки
Вінниччина в роки війни
Шевченкіана у листівці
Букет фіалок
Гортаючи сторінки «Кобзаря»
Польські акценти Києва
Подільський Святвечір. Багата кутя
Подільська народна ікона
Феномен традиційної ляльки
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009