Перша світова війна — світова війна, глобальний збройний конфлікт, який відбувався перш за все в Європі від 1 серпня 1914 по 11 листопада 1918 року. Під час неї загинуло понад дев'ять мільйонів солдат і цивільних жителів. Конфлікт мав вирішальний вплив на історію XX століття.
Сили Антанти на чолі з Францією, Росією, Великобританією і з 1917 року США перемогли держави Четверного Союзу (також відомі як Центральні Держави) на чолі з Австро-Угорщиною, Німеччиною, Болгарією й Османською Імперією. Італія приєдналася до Антанти 1915 року.
Війна спричинила розпад чотирьох імперій: Австро-угорської, Німецької, Османської і Російської. Німеччина втратила свої колоніальні території, а такі країни як Чехословаччина, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польща та Югославія отримали незалежність. Ціна ведення війни також сформувала ґрунт для розпаду Британської Імперії.
Перша світова війна визначила кінець старого світового порядку, котрий склався після Наполеонівських війн. Результат конфлікту був важливим чинником для виникнення Другої світової війни.
З Української Вікіпедії
Учасниками «круглого столу» були співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею, провідні працівники Державного архіву Вінницької області, викладачі суспільних дисциплін Інституту історії, етнології і права ВДПУ ім. М. Коцюбинського.
Аудиторію заходу склали студенти ВДПУ ім. М. Коцюбинського, учні школи-гімназії № 17, співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею.
Кожна з висвітлених тем становить вагомий інтерес для істориків і краєзнавців, що цікавляться даним історичним періодом. Серед доповідей варто виділити наступні: «Життя і побут подолян 1924-1918 рр.» (Адамчук О. В., молодший науковий співробітник ВОКМ), «Візит імператора Миколи ІІ до Вінниці» (Кошевіцька І. О., молодший науковий співробітник ВОКМ), «Перша світова війна у пророцтвах» (Завальнюк К. В., кандидат історичних наук, провідний архівіст ДАВіО), «Діяльність Вінницького товариства Червоного Хреста в 1915-1916 рр.» (Семенко Л. І., завідувачка науково-дослідницького відділу ВОКМ) та інші.
У рамках «круглого столу» було продемонстровано хронічки та світлини «Україна в роки І-ої світової війни», виставок «Час бурхливих змін», «Зброя часів І-ої світової війни».