Круглий стіл з нагоди 100-річчя Першої світової війни

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Дата заходу: 09.09.2014

9 вересня 2014 р. з нагоди 100-річчя Першої світової війни у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї було проведено «круглий стіл» на тему: «Поділля в роки І-ої світової війни». Метою проведення заходу стало висвітлення подій І-ої Світової війни на території нашого краю.

Перша світова війна — світова війна, глобальний збройний конфлікт, який відбувався перш за все в Європі від 1 серпня 1914 по 11 листопада 1918 року. Під час неї загинуло понад дев'ять мільйонів солдат і цивільних жителів. Конфлікт мав вирішальний вплив на історію XX століття.

Сили Антанти на чолі з Францією, Росією, Великобританією і з 1917 року США перемогли держави Четверного Союзу (також відомі як Центральні Держави) на чолі з Австро-Угорщиною, Німеччиною, Болгарією й Османською Імперією. Італія приєдналася до Антанти 1915 року.

Війна спричинила розпад чотирьох імперій: Австро-угорської, Німецької, Османської і Російської. Німеччина втратила свої колоніальні території, а такі країни як Чехословаччина, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Польща та Югославія отримали незалежність. Ціна ведення війни також сформувала ґрунт для розпаду Британської Імперії.

Перша світова війна визначила кінець старого світового порядку, котрий склався після Наполеонівських війн. Результат конфлікту був важливим чинником для виникнення Другої світової війни.

З Української Вікіпедії

Учасниками «круглого столу» були співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею, провідні працівники Державного архіву Вінницької області, викладачі суспільних дисциплін Інституту історії, етнології і права ВДПУ ім. М. Коцюбинського.

Аудиторію заходу склали студенти ВДПУ ім. М. Коцюбинського, учні школи-гімназії № 17, співробітники Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Кожна з висвітлених тем становить вагомий інтерес для істориків і краєзнавців, що цікавляться даним історичним періодом. Серед доповідей варто виділити наступні: «Життя і побут подолян 1924-1918 рр.» (Адамчук О. В., молодший науковий співробітник ВОКМ), «Візит імператора Миколи ІІ до Вінниці» (Кошевіцька І. О., молодший науковий співробітник ВОКМ), «Перша світова війна у пророцтвах» (Завальнюк К. В., кандидат історичних наук, провідний архівіст ДАВіО), «Діяльність Вінницького товариства Червоного Хреста в 1915-1916 рр.» (Семенко Л. І., завідувачка науково-дослідницького відділу ВОКМ) та інші.

У рамках «круглого столу» було продемонстровано хронічки та світлини «Україна в роки І-ої світової війни», виставок «Час бурхливих змін», «Зброя часів І-ої світової війни».

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Зимова феєрія, виставка-конкурс
Виставка килимів Степана Ганжі
Лине пісня, до дня створення хору «Вінниця»
Переображення Господньою Любов’ю
Мистецтво оригамі
Барвисті традиції Наддністрянщини
Виставка фіалок
Сармати, виставка
Народні майстри Вінничини, виставка
Виставка «Мандрівники»
Благодійні дні в нашому музеї
100-річчя Першої світової війни
Друзі нашого дитинства
25-річчя Балтійського шляху
Відкриття площі Тараса Шевченка
Урочистості до Дня Незалежності
Мистецьке перехрестя Меснянкіних
Виставка кактусів «Колюче диво»
Духовне життя очима фотомайстрів
Барвисті шати православних ікон
Купальський виїзд автомузею
Виставка Крістіни Зарубенко
Незаживаюча рана Афгану
Назустріч 100-річчю Української марки
Станіслав Реймонт
Бієнале «Світ у клаптику»
Повір у себе
Подаруй музею експонат
Хустина моя терновая
Під вітрилами історії
Єднання душі з природою
Мудрість та краса подільської писанки
Вінниччина в роки війни
Шевченкіана у листівці
Букет фіалок
Гортаючи сторінки «Кобзаря»
Польські акценти Києва
Подільський Святвечір. Багата кутя
Подільська народна ікона
Феномен традиційної ляльки
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009