Подаруй музею експонат

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 16.05.2014 - 30.05.2014

До Міжнародного дня музеїв 16 травня 2014 р. у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка за результатами акції «Подаруй музею експонат», яка представляє нові надходження до фондів за минулий рік. В експозиції представлено близько 150 експонатів від ІІІ до середини ХХ століття.

Серед експонатів виставки археологічні комплекси фібул, натільних хрестів, козацьких люльок (подарунок В. Продивуса та В. Козюка), антикварні колекції холодної зброї (передані співробітниками управління СБУ у Вінницькій області та родиною колекціонера С. Мальованого), експонати, що висвітлюють історію Вінницького академічного обласного театру ляльок (передані адміністрацією театру), колекція предметів міського побуту від середини ХІХ століття до 1960-их рр., що охоплює майже сто років і майже весь світ (подарунок М. Шелудченка), колекція конвертів, присвячених визначним подіям і особистостям нашого краю (передана Вінницькою обласною та міською організаціями АсФУ), цикл графічних творів народного художника України Ф. Гуменюка, подарованих автором, особисті комплекси заслуженого художника України скульптора В. Смаровоза, знаних українських науковців: селекціонера О. Попова та географа-кліматолога І. Пивошенко (передані родинами). Серед цікавинок – старовинний стереоскоп (дарунок І. Христофорова) та набір карт французького таро (дар М. Шелудченка).

Деякі експонати, що надійшли нещодавно до музею, вже зайняли своє місце в експозиційних залах у розділах сільськогосподарської діяльності залів природи, історії голодомору та репресій 1930-х років (пляшка з зерном, передана І. Гаврилюк та саморобна ложка з родини Й. Слободянюка), Великої Вітчизняної війни – трофейний німецький чемодан (подарунок І. Мухи) та комплекси героїв війни (передані Ю. Анохіним, С. Циганковою, Г. Белканією, В. Батченком, Є. Мельником), на виставці «Героям слава!» – речі В. Гайдука, що брав участь в подіях Київського Євромайдану, а також піаніно з Вінницького Євромайдану (передані С. Доляк).

Загалом у минулому році музейні фонди поповнилися більше як на три тисячі експонатів – це речі, передані окремими організаціями та мешканцями нашої області. У професійному житті музейного працівника найбільша втіха і гордість – знайти цікавий експонат. Тож ми хочемо подякувати всім, хто доставив нам цю радість – ви зберегли і подарували світу вагому частку історико-культурної спадщини нашого народу і придбали вдячність та повагу нащадків.

Акція «Подаруй музею експонат» продовжується і ми сподіваємось на нові зустрічі і враження!

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Зимова феєрія, виставка-конкурс
Виставка килимів Степана Ганжі
Лине пісня, до дня створення хору «Вінниця»
Переображення Господньою Любов’ю
Мистецтво оригамі
Барвисті традиції Наддністрянщини
Виставка фіалок
Сармати, виставка
Народні майстри Вінничини, виставка
Виставка «Мандрівники»
Благодійні дні в нашому музеї
100-річчя Першої світової війни
Друзі нашого дитинства
25-річчя Балтійського шляху
Відкриття площі Тараса Шевченка
Урочистості до Дня Незалежності
Мистецьке перехрестя Меснянкіних
Виставка кактусів «Колюче диво»
Духовне життя очима фотомайстрів
Барвисті шати православних ікон
Купальський виїзд автомузею
Виставка Крістіни Зарубенко
Незаживаюча рана Афгану
Назустріч 100-річчю Української марки
Станіслав Реймонт
Бієнале «Світ у клаптику»
Повір у себе
Подаруй музею експонат
Хустина моя терновая
Під вітрилами історії
Єднання душі з природою
Мудрість та краса подільської писанки
Вінниччина в роки війни
Шевченкіана у листівці
Букет фіалок
Гортаючи сторінки «Кобзаря»
Польські акценти Києва
Подільський Святвечір. Багата кутя
Подільська народна ікона
Феномен традиційної ляльки
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009