Історія іграшки починається разом з історією людства, коли свідомість людини була синкретичною – в експонатах доби міді і бронзи важко розрізнити саме іграшку від магічного предмету. Сучасна психологія педагогіки наголошує на непересічному значенні гри та іграшки для формування особистості.
Проте у першу чергу виставка несе неймовірно позитивний емоційний заряд. Мабуть, у кожної людини знайдеться тепла згадка про улюблену іграшку. Щоправда, з плином часу ці друзі нашого дитинства відправляються на горище, а згодом, на жаль, до смітнику. Проте, іноді на іграшку чекає краща доля – вона може прислужитися наступним поколінням, деякі відправляються до дитячих садочків чи дитбудинків, а деякі стають сімейними раритетами.
Іграшки, представлені у музейній залі отримали нове музейне життя – вони повернулися з горищ, комор, шаф, були дбайливо очищені від бруду, ляльки отримали нові зачіски і наряди. Музей щиро дякує тим, хто передав нам експонати – М. Чинарову, Т. Пірус, В. Гурській, Ю. Смирновій, О. Ситник та іншим. Окремий комплекс складають іграшки, які передала до музею сестра Людмили Павлівни Мирончук (1950-2014 рр.). Ця жінка присвятила свій вільний час, своє серце порятунку іграшок, які вона знаходила на смітнику, ремонтувала, переробляла на свій розсуд – тепер вони мають зайняти своє місце у музейній колекції.
Виставка триватиме до 28 вересня 2014 р., але акція триває, і ми запрошуємо вінничан долучитися до поповнення колекції іграшок Вінницького обласного краєзнавчого музею.