Подільська писанка – унікальне явище національної культури України, у якому народ виявив свій мистецький хист, здатність до творчого осмислення та художнього узагальнення навколишнього світу. Це малодосліджене джерело знань про світоглядні уявлення українців. Філософсько-поетичне світосприйняття наших предків, пошанування та звеличення природи знайшли своє відображення у традиції писанкарства, яка майже незмінно живе і в наш час.
Автор виставки Марина Олександрівна Верхова значну частину свого життя присвятила її величності Писанці. Мисткиня є членом Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, Всеукраїнської координаційної ради з питань розвитку та пропаганди писанкарства. Працює викладачем образотворчого мистецтва та художньої культури вінницької школи №11. Тривалий час займається пошуком та відтворенням писанок Східного Поділля.
З 1993 р. М. О. Верхова – постійна учасниця обласних виставок образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, зокрема Міжнародного пленеру «Писанка – джерело творчості» (Львів, 2005), Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка» (Вінниця, 2007, 2010, 2013). Її перша персональна виставка «Українська писанка» відкрилася 2000 р. у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Роботи писанкарки прикрашають музейні колекції й приватні збірки України та зарубіжжя.
У 2001 р., з метою збереження автентичної народної писанки, львівська писанкарка Віра Манько презентувала книгу «Українська народна писанка», у якій використала зразки з приватної колекції Марини Олександрівни. У доробку майстрині книжка-розмальовка для дітей «Великодня писанка» (2002, 2008, 2012), яка у доступній формі знайомить читачів з тисячолітньою символікою української писанки.
М. О. Верхова має унікальне зібрання зразків традиційної писанки Східного Поділля і України ХІХ-ХХІ ст. Близько 2500 екземплярів створено її власними руками. Марина Верхова відтворила 180 писанок Поділля з колекцій музеїв Києва, які під час Великої Вітчизняної війни були вивезені до Німеччини. На виставці «Мудрість та краса подільської писанки» широкому загалу вперше представлена значна частина авторської збірки – 700 писанок з Немирівщини, Брацлавщини, Крижопільщини, Тростянця тощо.
Виставка «Мудрість та краса подільської писанки» є справжнім путівником у чарівному світі подільської писанки, розкриває секрети виготовлення цього оберегу і незмінного символу Великодня та спонукає створити писанку власноруч.