Переображення Господньою Любов’ю

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 21.11.2014 - 26.11.2014

21 листопада 2014 року о 10.30 у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття Всеукраїнської пересувної виставки образотворчого і прикладного мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов’ю». Співорганізаторами акції є Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви, ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», Державна пенітенціарна служба України, Фонд Андрея Шептицького, Національна Спілка художників України.

На відкритті виставки у Вінниці, яка є одинадцятим містом, що приймає виставку, проект презентує керівник відділу Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України протоїєрей Костянтин (Пантелей). Всеукраїнська пересувна виставка «Преображення Господньою Любов’ю» проводиться під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), Верховного Архиєпископа Києво-Галицького у співпраці з Державною пенітенціарною службою України розпочалася у серпні 2013 року у Києві та вже побувала у багатьох містах країни за результатами конкурсу, який був присвячений 1025-річчю Хрещення Русі. В експозиції 114 робіт, виконаних у різних техніках.

Виставка дозволить усім бажаючим познайомитись із творчістю засуджених, які відбувають покарання у виправних закладах практично з усіх регіонів нашої країни. На думку керівництва пенітенціарної служби, такі виставки – це важлива складова процесу ресоціалізації, коли люди в умовах позбавлення волі знаходять спосіб самовираження, а громадськість на таких заходах може ознайомитись із практичними результатами роботи адміністрації виправних установ по перевихованню засуджених, становлення з них активних членів суспільства.

Різьба по дереву, вишивка, малювання допомагає побачити світ очима мистецтва та відволіктись від напруженої у психологічному плані повсякденності в умовах обмеження свободи. Деякі засуджені виявляють неабиякий хист. Так, під час конкурсу у Києві робота Івана Мозолевського з Житомирської установи виконання покарань (№ 8) була відібрана для участі в Міжнародному Берлінському конкурсі 2014 року.

Представлені картини – це своєрідні послання наших співгромадян, тепло рук їхніх творців відобразилось у фарбі, дереві, бісері, з яких вони виконані. Залученням засуджених до творчості, зокрема на біблійні сюжети, ми намагаємось перемінити цих людей, домогтися їх реінтеграції у суспільство, зрештою, допомогти їм знайти своє місце у житті – так формулює завдання проекту протоієрей Костянтин.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Зимова феєрія, виставка-конкурс
Виставка килимів Степана Ганжі
Лине пісня, до дня створення хору «Вінниця»
Переображення Господньою Любов’ю
Мистецтво оригамі
Барвисті традиції Наддністрянщини
Виставка фіалок
Сармати, виставка
Народні майстри Вінничини, виставка
Виставка «Мандрівники»
Благодійні дні в нашому музеї
100-річчя Першої світової війни
Друзі нашого дитинства
25-річчя Балтійського шляху
Відкриття площі Тараса Шевченка
Урочистості до Дня Незалежності
Мистецьке перехрестя Меснянкіних
Виставка кактусів «Колюче диво»
Духовне життя очима фотомайстрів
Барвисті шати православних ікон
Купальський виїзд автомузею
Виставка Крістіни Зарубенко
Незаживаюча рана Афгану
Назустріч 100-річчю Української марки
Станіслав Реймонт
Бієнале «Світ у клаптику»
Повір у себе
Подаруй музею експонат
Хустина моя терновая
Під вітрилами історії
Єднання душі з природою
Мудрість та краса подільської писанки
Вінниччина в роки війни
Шевченкіана у листівці
Букет фіалок
Гортаючи сторінки «Кобзаря»
Польські акценти Києва
Подільський Святвечір. Багата кутя
Подільська народна ікона
Феномен традиційної ляльки
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009