Пам'яті майстра. Виставка робіт гончара Романа Чмерука

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 19.03.2015 - 19.04.2015

19 березня 2015 року о 12:00 у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбудеться відкриття виставки знаного українського гончара Романа Чмерука «Пам’яті майстра» (до річниці з дня смерті талановитого земляка).

Роман Васильович Чмерук народився 19 квітня 1957 р. в Погребищі. Закінчив Київський будівельний технікум та Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. Впродовж 27 років працював за гончарним кругом, створюючи неповторні за своєю виразністю і глибоким змістом керамічні вироби.

Будучи гончарем від Бога, глибоко шануючи і розуміючи традиції подільської кераміки, Роман Чмерук сміливо експериментував у технології виготовлення керамічних виробів, їхніх формах та орнаментиці. Його роботи відзначаються високою художньої довершеністю.

Асортимент виробів дуже широкий — дитячі іграшки, макітри, глечики, тарелі, миски, полумиски, бутлі, горнята-близнята вражають передусім своїм незвичайним кольором і гладкою поверхнею так званої чорнодимленої кераміки, випаленої за спеціальною технологією (без доступу повітря).

На багатьох роботах подільського майстра кераміки оживають прадавні трипільські візерунки: хвиляста змія (символ вічності), безконечник (нескінченний плин життя), знаки сонця і зораного поля (символ родючості), тощо.

У творчому доробку Романа Васильовича більше 2000 робіт та 5 персональних виставок. Гончар брав участь у районних, обласних виставках і святах, фестивалях народного мистецтва, був активним учасником виставок до Дня міста у Вінниці, Києві. Твори майстра зберігаються в Національному музеї народної архітектури та побуту України (м. Київ), в музеях-садибах М. Коцюбинського, О. Луцишина (м. Вінниця), Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. А. Присяжнюк (м. Погребище), приватних українських і закордонних колекціях.

Виставка «Пам’яті майстра» проникнута особливою аурою приязні і шани до майстра, що відійшов у вічність. В експозиції представлено твори майстра з фондової колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею, Погребищенського районного краєзнавчого музею ім. Н. А. Присяжнюк, збірки Вінницького обласного центру народної творчості, а також кераміка, надана друзями і знайомими Романа Васильовича з родинних колекцій Косаківських, Івана Горобчука, Федора Панчука, Тетяни Пірус, Галини Данилюк, Лілії Гальчевської, Тетяни Журунової, Лариси Семенко, Ігоря Шапковського.

Кожен із власників виробів приніс на цю виставку часточку своєї любові і поваги до обдарованого погребищанина. Вдалим доповненням експозиції стали роботи земляків і друзів Романа Васильовича — пейзажі Олександра Шульганя і дряпанки Петра Пипи.

Дивовижні гончарні шедеври ще бережуть тепло рук і проникливість душі майстра, він живе на світлинах: усміхнений і натхненний, заклопотаний роботою і окрилений новими ідеями, він продовжує жити у серцях рідних, спогадах друзів і вдячності шанувальників унікального таланту неповторного кераміста …

Виставка працюватиме до 19 квітня 2015 р.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1