Нев'янучий сад. Виставка вишитих рушників сестер Махонюк

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 5.02.2015 - 8.03.2015

5 лютого 2015 року о 12 год. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка вишитих рушників Галини та Світлани Махонюк з Волині «Нев’янучий сад», на якій представлено 60 непересічних творів, виконаних сестрами з любов’ю та майстерністю.

Галина та Світлана народилися 31 травня 1964 р., згодом оселились родиною у с. Овадне Володимир-Волинського р-ну Волинської обл. Тяжкий фізичний недуг обмежив фізичні можливості сестер, але не знищив їхнього високого духовного потенціалу. Ще в школі вони захопилися мистецтвом української вишивки, яке стало для них справою життя. Наполегливо і самовіддано працюючи, майстрині отримали потужний результат – 300 оригінальних рушників, сотня з яких лишилися у родинній колекції, експонованій на більш як сорока виставках у багатьох містах та містечках України, а також у Литві, Польщі та Білорусі.

Сестри отримали численні відзнаки та нагороди, ввійшли до Національної спілки майстрів народного мистецтва України, у 2014 р. Галина отримала звання заслуженого майстра народної творчості України. На жаль, у 2009 р. перестало битися серце Світлани. Проте нев’янучий сад, вишитий її руками спільно з Галиною, не залишить байдужим нікого з вдячних глядачів.

Український рушник – ритуальна, знакова річ, наділена особливою магічною силою. Кожен з рушників Світлани та Галини Махонюк – це високомистецький коштовний твір з вишуканою композицією і цікавим вирішенням теми. Натомість всі разом вони є своєрідним екскурсом у царину вишивання, демонстрацією шанобливого ставлення до народних традицій, коректно переосмислених.

Рушники виконані у різноманітних техніках – хрестик, занизування, вирізання, низинка, зерновий вивід, панама, штапівка та інші. Прадавня техніка Полісся занизування імітує ткацтво. Тут переважають складні багатозначні геометричні орнаменти, які мають нескінченну варіативність, а також стилізовані зображення оленів, коней, птахів – це цілий Всесвіт, рідна земля, відгомін століть. Рушники, вишиті хрестиком у поєднанні з мережками та іншими техніками, передають ліричну тему жіночої долі, материнства, віри та любові. Найбільш поширений мотив – рослинні орнаменти, серед яких калина і виноградна лоза, маки і троянди, цвіт терену та яблуні. Улюблений колір майстринь – життєдайний червоний, проте зустрічається й драматичний чорний, їхнє гармонійне поєднання, а також вишуканий бузковий та сяючий білий.

Виставка розкриває невичерпність можливостей давнього і такого сучасного мистецтва вишивки, розгортає цілий калейдоскоп вражень і розкриває прекрасний духовний світ майстринь з мальовничої Волині.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1