Галина та Світлана народилися 31 травня 1964 р., згодом оселились родиною у с. Овадне Володимир-Волинського р-ну Волинської обл. Тяжкий фізичний недуг обмежив фізичні можливості сестер, але не знищив їхнього високого духовного потенціалу. Ще в школі вони захопилися мистецтвом української вишивки, яке стало для них справою життя. Наполегливо і самовіддано працюючи, майстрині отримали потужний результат – 300 оригінальних рушників, сотня з яких лишилися у родинній колекції, експонованій на більш як сорока виставках у багатьох містах та містечках України, а також у Литві, Польщі та Білорусі.
Сестри отримали численні відзнаки та нагороди, ввійшли до Національної спілки майстрів народного мистецтва України, у 2014 р. Галина отримала звання заслуженого майстра народної творчості України. На жаль, у 2009 р. перестало битися серце Світлани. Проте нев’янучий сад, вишитий її руками спільно з Галиною, не залишить байдужим нікого з вдячних глядачів.
Український рушник – ритуальна, знакова річ, наділена особливою магічною силою. Кожен з рушників Світлани та Галини Махонюк – це високомистецький коштовний твір з вишуканою композицією і цікавим вирішенням теми. Натомість всі разом вони є своєрідним екскурсом у царину вишивання, демонстрацією шанобливого ставлення до народних традицій, коректно переосмислених.
Рушники виконані у різноманітних техніках – хрестик, занизування, вирізання, низинка, зерновий вивід, панама, штапівка та інші. Прадавня техніка Полісся занизування імітує ткацтво. Тут переважають складні багатозначні геометричні орнаменти, які мають нескінченну варіативність, а також стилізовані зображення оленів, коней, птахів – це цілий Всесвіт, рідна земля, відгомін століть. Рушники, вишиті хрестиком у поєднанні з мережками та іншими техніками, передають ліричну тему жіночої долі, материнства, віри та любові. Найбільш поширений мотив – рослинні орнаменти, серед яких калина і виноградна лоза, маки і троянди, цвіт терену та яблуні. Улюблений колір майстринь – життєдайний червоний, проте зустрічається й драматичний чорний, їхнє гармонійне поєднання, а також вишуканий бузковий та сяючий білий.
Виставка розкриває невичерпність можливостей давнього і такого сучасного мистецтва вишивки, розгортає цілий калейдоскоп вражень і розкриває прекрасний духовний світ майстринь з мальовничої Волині.