Миротворчість. Шлях надії. Виставка молодого художника Анатолія Гайструка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 20.01.2015 - 01.02.20015

20 січня 2015 р. о 16 год. у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставкового проекту молодого художника Анатолія Гайструка «Миротворчість. Шлях надії». Проект реалізований за сприяння Міністерства культури України та управління у справах сім’ї, молоді та спорту Вінницької обласної державної адміністрації.

Зважаючи на ситуацію в Україні, художник поставив собі за мету створення та реалізацію мистецьких проектів, що сприяють об’єднанню української нації, зміцненню духовних зв’язків поміж усіма її представниками. Це вже четвертий з початку 2014 р. виставковий проект А. Гайструка на тему миру та єдності народу України. «Миротворчість. Шлях надії» – це внесок молодого митця у спільну для багатьох людей справу боротьби за мир не лише зброєю, а власними розумом, здібностями та талантом. Своє бачення миротворчості художник висловлює через мистецтво, сповнене світла, добра та надії.

До експозиції виставки «Миротворчість. Шлях надії» входять гобелени та олійний живопис. У живописі переважають зображення сакральних споруд як першооснова у формуванні духовності народу. Митець прагне зберегти пам’ять про минуле і сучасне, нагадати не лише про красу і велич, але й тендітність архітектурних рукотворів, які є матеріальною та духовною спадщиною загальносвітової культури.

Щоб підкреслити значення культурної й духовної спадщини кожного народу у справі збереження миру, Анатолій звертається до традиційних прийомів та мотивів у ткацтві. Колористика гобеленів, побудована переважно на сонячних, жовтогарячих та зелених кольорах, випромінює життєдайну енергію. Структура гобеленів – чітка, впорядкована – несе в собі ідею спокою, миру та злагоди, підсилюючи змістовність кожного з них.

Частиною проекту «Миротворчість. Шлях надії» є два Національних рекорди України А. Гайструка в номінації «Мистецтво»: «Боксерська рукавичка з українською вишивкою ручної роботи», створена на честь перемоги української збірної з боксу на Олімпійських іграх - 2012 у Лондоні, та ювелірний витвір «Браслет «Ружа – зірка миру». Цей браслет Національний Реєстр Рекордів України зареєстрував під час церемонії відкриття виставки у Національному музеї літератури України у грудні 2014 р.

Музичну частину проекту представили пісні Наталії Гайструк «Земле моя», «Шлях надій», «Гімн Перемоги» та кліп на пісню «Моя Україна», який демонструвався під час презентації проекту.

Про автора: Анатолій Гайструк (1996 р. н., м. Вінниця) – лауреат Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна», 2010, лауреат премії Кабінету Міністрів України для молоді за особливі досягнення у розбудові України 2012, переможець обласного конкурсу «Молода людина року – 2012» в номінації «Відкриття року в області культури і мистецтва», стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», стипендіат Президента України в галузі народного мистецтва у 2014 р.

Анатолій - рекордсмен Національного реєстру рекордів України в номінації «Мистецтво». Мав персональні виставки у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, Музеї книги і друкарства України, Національному музеї Тараса Шевченка, Музеї видатних діячів української культури, Вінницькому обласному художньому музеї, Національному університеті ім. Т. Шевченка, «Gallery Sigvardson», Королівство Данія, Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик», Вінниця, «Національному культурному центрі України», Москва, Росія, Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції, Париж, 2014. Учасник Міжнародних арт-ярмарків «Parallax Art Fair», Лондон та «Арт-Монако-13».

Триразовий гран-призер з художнього текстилю, має золоті, срібні та бронзові медалі численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів у Росії, Швейцарії, Японії, Угорщині, Франції, Чехії, Словаччині, Німеччині тощо. Учасник благодійного мистецького аукціону ЮНІСЕФ, Київ, 2012.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1