Зважаючи на ситуацію в Україні, художник поставив собі за мету створення та реалізацію мистецьких проектів, що сприяють об’єднанню української нації, зміцненню духовних зв’язків поміж усіма її представниками. Це вже четвертий з початку 2014 р. виставковий проект А. Гайструка на тему миру та єдності народу України. «Миротворчість. Шлях надії» – це внесок молодого митця у спільну для багатьох людей справу боротьби за мир не лише зброєю, а власними розумом, здібностями та талантом. Своє бачення миротворчості художник висловлює через мистецтво, сповнене світла, добра та надії.
До експозиції виставки «Миротворчість. Шлях надії» входять гобелени та олійний живопис. У живописі переважають зображення сакральних споруд як першооснова у формуванні духовності народу. Митець прагне зберегти пам’ять про минуле і сучасне, нагадати не лише про красу і велич, але й тендітність архітектурних рукотворів, які є матеріальною та духовною спадщиною загальносвітової культури.
Щоб підкреслити значення культурної й духовної спадщини кожного народу у справі збереження миру, Анатолій звертається до традиційних прийомів та мотивів у ткацтві. Колористика гобеленів, побудована переважно на сонячних, жовтогарячих та зелених кольорах, випромінює життєдайну енергію. Структура гобеленів – чітка, впорядкована – несе в собі ідею спокою, миру та злагоди, підсилюючи змістовність кожного з них.
Частиною проекту «Миротворчість. Шлях надії» є два Національних рекорди України А. Гайструка в номінації «Мистецтво»: «Боксерська рукавичка з українською вишивкою ручної роботи», створена на честь перемоги української збірної з боксу на Олімпійських іграх - 2012 у Лондоні, та ювелірний витвір «Браслет «Ружа – зірка миру». Цей браслет Національний Реєстр Рекордів України зареєстрував під час церемонії відкриття виставки у Національному музеї літератури України у грудні 2014 р.
Музичну частину проекту представили пісні Наталії Гайструк «Земле моя», «Шлях надій», «Гімн Перемоги» та кліп на пісню «Моя Україна», який демонструвався під час презентації проекту.
Про автора: Анатолій Гайструк (1996 р. н., м. Вінниця) – лауреат Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна», 2010, лауреат премії Кабінету Міністрів України для молоді за особливі досягнення у розбудові України 2012, переможець обласного конкурсу «Молода людина року – 2012» в номінації «Відкриття року в області культури і мистецтва», стипендіат Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», стипендіат Президента України в галузі народного мистецтва у 2014 р.
Анатолій - рекордсмен Національного реєстру рекордів України в номінації «Мистецтво». Мав персональні виставки у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, Музеї книги і друкарства України, Національному музеї Тараса Шевченка, Музеї видатних діячів української культури, Вінницькому обласному художньому музеї, Національному університеті ім. Т. Шевченка, «Gallery Sigvardson», Королівство Данія, Центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик», Вінниця, «Національному культурному центрі України», Москва, Росія, Культурно-інформаційному центрі Посольства України у Франції, Париж, 2014. Учасник Міжнародних арт-ярмарків «Parallax Art Fair», Лондон та «Арт-Монако-13».
Триразовий гран-призер з художнього текстилю, має золоті, срібні та бронзові медалі численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів у Росії, Швейцарії, Японії, Угорщині, Франції, Чехії, Словаччині, Німеччині тощо. Учасник благодійного мистецького аукціону ЮНІСЕФ, Київ, 2012.