Свята у подільській світлиці

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 5.03.2015 - 5.04.2015

5 березня 2015 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка студії петриківського розпису «Скарб» (м. Вінниця) «Свята у подільській світлиці», на якій представлено майже 400 робіт 40 авторів. Студія працює з 2010 р. під керівництвом Ірини Угринчук – вона на основі прийомів традиційного розпису, відомого в усьому світі як «петриківський», розробила і впроваджує свій неповторний декоративний стиль розпису, що можна назвати «подільським», тому що саме прекрасна земля и давні мистецькі традиції Поділля дають майстрам натхнення творити.

Студія «Скарб» – це колектив, який об’єднує людей різного віку від 7 років. До ідеї створення студії, де б могли займатися і дорослі, керівник прийшла після довгого педагогічного досвіду роботи (І. І. Угринчук 15 років працювала у Вінницькому палаці дітей та юнацтва). Основним етапом в навчанні є ознайомлення та засвоєння всіх традиційних засобів петриківського розпису. На початку учні дізнаються про історію виникнення цього виду розпису, далі вони вчаться працювати пензлями з кошачої шерсті, вивчають вправи пальцями та відтворюють більш складні елементи білячим пензлем.

Кожен учень під час навчання може зробити гарні подарунки для своїх рідних чи знайомих, а для декого це заняття стало професією. Так, Аліна Бойко є студенткою художнього університету в Польщі, де її розписи викликають загальне захоплення. Вихованці беруть участь в різних виставках та конкурсах: Угринчук Дмитро отримав нагороди Молодіжних бієнале традиційних українських ремесел (м. Вінниця), Всеукраїнського конкурсу «Новорічний сувенір», Вертепна Катя – переможниця обласного та всеукраїнського конкурсу «Український сувенір».

Малогулко Дарина – переможниця обласного конкурсу «Український сувенір», Пущал Ірина, Стародуб Анна, Швець Ангеліна – переможці різних років обласного конкурсу «Любіть Україну вишневу свою». Виразний стиль студії «Скарб» привертає увагу на міських святах до визначних дат. Студійці беруть участь у благодійній діяльності, співпрацюючи з благодійним фондом «Без кордонів», благодійною організацією «Віфанія» (майстер-клас для дітей з багатодітних сімей). Нещодавно твори студійців були представлені на виставці-продажі зі збору коштів для воїнів АТО.

На виставці у краєзнавчому музеї представлена лише невелика частина доробку студії «Скарб» за останні три роки, утворивши щедро прикрашену святкову подільську світлицю. Роботи виконані на різних матеріалах: дерево, кераміка, скло, метал, полотно, на об’ємних поверхнях, гуашевими та акриловими фарбами. Нещодавно почалася нова сторінка в творчості – розпис шкіряних виробів. Студія – це не тільки колектив, об’єднаний спільним захопленням, це дружна родина, де разом зустрічають свята і вирішують проблеми, де радіють особистим і спільним досягненням.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
Андрей Шептицький: великий незнаний
В обіймах великого брата
Мережана душа Поділля
Надія наша в Бозі
Світ творчості Рабіндраната Таґора
Школі АІСТ 25 років
Живопис – поезія, яку бачать
Виставка народного мистецтва
Даруймо квіти вчителям
Знахідки в Мурах
На гостини до Подільських міст
Міста і містечка Вінниччини
Народна ікона Поділля
Під вітрилами історії
Воїни світла
Країна мистецьких чар
Бієнале ремесел
Світ подільської родини
Музейний арсенал, виставка зброї
Історія трьох індіанських племен
Іван Півошенко – науковець і митець
На шляху до Перемоги. Виставка
Пам'яті майстра
Шляхами писанкових галактик
Свята у подільській світлиці
Букет фіалок. Виставка
Нев'янучий сад. Виставка рушників
Миротворчість. Шлях надії
Подільський Святвечір. Багата кутя
Давні скарби Поділля
Палітра моїх фантазій
Виставка килимів Степана Ганжі
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Календар подій

Перегляньте наш календар всіх виставок і інших масових заходів, які будуть відбуватися протягом року у нашому музеї

Перейти до календаря...

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1