Автентичне мистецтво Вінниччини. Вишивка та народні строї

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 27.04.2016 - 29.05.2016

27 квітня 2016 р. о 10.30 у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття обласної виставки «Автентичне мистецтво Вінниччини. Вишивка та народні строї», що є спільним проектом обласних краєзнавчого музею, центру народної творчості та Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. На виставці представлено традиційне вбрання українців Східного Поділля кінця ХІХ – ХХ ст.

Одяг подолян — унікальне явище нашого народу. Він виник у процесі трудової діяльності людини і нерозривно пов’язаний з її життям, побутом, ілюструє розвиток народних ремесел, високу культуру місцевого виробництва матеріалів для одягу, різні способи створення форм убрання та значний досвід технік оздоблення. Пріоритетне завдання проекту – пошук, збереження та експонування автентичних творів українського народного мистецтва.

До уваги відвідувачів зразки вишивки (рушники, обрядові хусточки, відшивки за давніми візерунками) та одяг (головні убори; сорочки з геометричним орнаментом); верхній та поясний одяг – горбатки, запаски, плахти, спідниці, полотняні штани; пояси; взуття тощо.

Подільський край багатий на техніки вишивки, експонуються найпоширеніші з них – низь, «поверхниця», кафасор; різні види гладі та мережок, вирізування, виколювання («зерновий вивід», «солов’їні вічка»), стебнівка, верхоплут, качалочки, гаптування золотом і сріблом тощо.

slide1.jpg
slide4.jpg
slide3.jpg
slide2.jpg
slide5.jpg
previous arrow
next arrow

Характерні особливості усіх регіонів нашого краю вдалось представити завдяки небайдужості та участі у обласній виставці музейних закладів, приватних колекціонерів, творчих колективів тощо, серед яких: обласний художній музей, навчально-наукова лабораторія з етнології Поділля інституту історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського; історичний музей міста Хмільника, Барський районний історичний музей, Жмеринський міський історичний музей, Ямпільський та Шаргородський музеї образотворчого мистецтва, Бершадський, Тульчинський, Тиврівський та Піщанський краєзнавчі музеї; Вінницький, Гайсинський, Оратівський, Калинівський, Крижопільський, Томашпільський, Теплицький, Чечельницький райвідділи культури; народний аматорський фольклорний ансамбль «Війтівчанка» Липовецького р-ну; експонуються приватні збірки Віктора Косаківського та Антоніни Сторожук тощо.

Особливої атмосфери виставці додають фото із збірок Вінницького обласного краєзнавчого музею, обласного центру народної творчості та приватних колекцій Володимира Козюка, Леоніда Дідура, Ігоря Ланового.

У рамках проекту проведено круглий стіл на тему: «Автентичне мистецтво Поділля» за такими напрямами: історія подільської вишивки; символіка народної вишивки подолян; вишивка в звичаях та обрядах подолян; вишиванка як оберіг: традиція і сучасність; вишиваний рушник у народній традиції подолян; історія народного костюма Поділля; народний костюм у музейних та приватних колекціях; символіка народного костюма. Учасниками круглого столу стали дослідники з Вінниці, Києва, Меджибожа, Львова, Одеси, Кам'янця-Подільського, Тернополя.

Запрошуємо відвідати цю унікальну виставку до 29 травня 2016 р.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
На Маланки та Василя
Я українець і цим пишаюсь
Візит керівників Вінниці
Космічні мальви Юлі Гушул
Яворівська іграшка-забавка
Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право
68 виставка народного мистецтва
Осіння виставка фіалок
Віхи державотворення на Вінниччині
Голокост очима документів
Відкриття музею Миколи Леонтовича
Килими і гобелени Вінниччини
Виставка художника Михайла Мігріна
Українська вишита картина
Світ у клаптику
Свято музею
Автографи, автографи…
Музей – відкритий простір
Невидимий сад. Виставка естампу
Чорнобиль очима дітей
Автентичне мистецтво Вінниччини
Конкурс на кращу світлину
На писанці я знову пишу радість
Союз Чорнобиль України
Простір наявності
Літопис Свято-Троїцької церкви
Виставка авторської ляльки
Виставка Ященка «Просценіум – ІІ»
Весняна виставка фіалок
Козацької слави повік не здолати
Диво у дитячих долонях
Казковий світ Марії Примаченко
Проект пам’ятного знаку М.Шимку
Подільський Святвечір-2016
Андрей Шептицький: великий незнаний
Мережана душа Поділля
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1