Диво у дитячих долонях. Виставка учнів школи-інтернату

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 10.02.2016 - 08.03.2016

10 лютого 2016 р. в малій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка творів декоративно-прикладного мистецтва учнів Староприлуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату «Диво у дитячих долонях». На виставці представлено близько 70 робіт, виконаних у різних техніках: вишивка, модульне орігамі, аплікація, квілінг, вироби з пластиліну, тканини, атласної стрічки, бісеру.

Староприлуцька школа-інтернат розташована на території колишнього маєтку Сергія Мерінга, на сьогодні в школі навчається 112 учнів. Головною метою школи є задоволення потреб дітей з вадами розумового розвитку у загальній середній освіті, соціальній допомозі і реабілітації. Основними завданнями педагогів є допомогти дитині пізнати себе, навчити її бачити світ таким, яким його бачать інші діти, дати освіту, яка відповідає її пізнавальним можливостям, адаптувати учня до соціального оточення. Для цього з учнями проводять екскурсії, дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі ігри, прогулянки, гурткову роботу.

Враховуючи особливості розвитку дітей, їх нахили і інтереси до різних видів діяльності, організовано гуртки «Спортивний», «Музичний», «Духовий», «Кравчиня», «Шиємо для себе», «Ми – актори», «Народознавчий», «Я – столяр», «Пізнайко», «Читайлик», «Рідне слово», «Чарівний клаптик», «Талановиті пальчики», «Ляльковий театр», «Дивограй», «Веселка».

Діти займають призові місця у конкурсі серед спеціальних шкіл-інтернатів області у виставковому мистецтві «Дивоцвіти Вінницького краю», нагороджені дипломами та грамотами (ІІ місце у 2011 р., ІІІ місце – у 2013р., 2015 р.).

Вихователь Покотило Олена Леонідівна організувала гурток «Веселка» у 2013 р., дитячі вироби гуртка зайняли І місце у виставковому мистецтві «Дивоцвіти Вінницького краю». Активними учасниками є учні 10 класу: М. Трембанчук, Н. Московська, В. Третяк. Діти виконують вироби з паперу, працюють з солоним тістом та холодним фарфором, гіпсом і гіпсовими бинтами.

Вихователь Шахно Лариса Анатоліївна веде гурток «Талановиті пальчики», де діти виготовляють вироби з ниток (ізонитка, ниткографія), бісеру, покидькового матеріалу, модульного орігамі, пластиліну. Активними учасниками гуртка є учні 8 класу О. Латеш, І. Горбаневич.

Вчитель трудового навчання Остринюк Лідія Григорівна разом з дітками працюють у гуртку «Кравчиня» – виготовляють ляльки-мотанки, вироби з тканини, атласу, стрічки. Активними учасниками є учениця 10 класу Т. Сламінська, учні 5 класу С. Мельник, С. Трухан.

Гурток «Шиємо для себе» веде вчитель трудового навчання Вітюк Надія Іванівна, працює разом з дітьми у техніці цунамі канзаші, проводить роботу з стрічками, тканиною. Кращими учасниками є учні 8 класу О. Латеш, І. Горбаневич, учні 9 класу О. Палюх, Т. Схабіцька, В. Шайдюк.

Гурток «Умілі руки» веде Габрієль Галина Миколаївна, яка виготовляє разом з дітьми роботи у техніці об’ємного орігамі, вироби з тканини, атласної стрічки, бісеру. Активними учасниками гуртка є учні 9 класу Б. Луцков, О. Чередніченко, В Дорожено, учні 6 класу М. Захарчук, М. Горбаневич.

Наставники намагаються долучити до творчої праці всіх учнів, враховуючи їх здібності і можливості – хтось здатен виконати більш складну роботу, інші долучені до виготовлення певних деталей. Частіше вироби є колективною роботою, всім учасникам приносять користь і задоволення.

Яскравими, майстерними, ошатними виробами, у яких проявлені смак і фантазія, можуть помилуватися відвідувачі виставки, яка працюватиме до 8 березня.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
На Маланки та Василя
Я українець і цим пишаюсь
Візит керівників Вінниці
Космічні мальви Юлі Гушул
Яворівська іграшка-забавка
Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право
68 виставка народного мистецтва
Осіння виставка фіалок
Віхи державотворення на Вінниччині
Голокост очима документів
Відкриття музею Миколи Леонтовича
Килими і гобелени Вінниччини
Виставка художника Михайла Мігріна
Українська вишита картина
Світ у клаптику
Свято музею
Автографи, автографи…
Музей – відкритий простір
Невидимий сад. Виставка естампу
Чорнобиль очима дітей
Автентичне мистецтво Вінниччини
Конкурс на кращу світлину
На писанці я знову пишу радість
Союз Чорнобиль України
Простір наявності
Літопис Свято-Троїцької церкви
Виставка авторської ляльки
Виставка Ященка «Просценіум – ІІ»
Весняна виставка фіалок
Козацької слави повік не здолати
Диво у дитячих долонях
Казковий світ Марії Примаченко
Проект пам’ятного знаку М.Шимку
Подільський Святвечір-2016
Андрей Шептицький: великий незнаний
Мережана душа Поділля
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1