Подільський Святвечір-2016. Багата кутя. Фестиваль різдвяних страв

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Дата проведення фестивалю: 05.01.2016

Різдво – свято особливе і надзвичайно тепле. Воно зігріває душу спогадами про дитинство, тішить довгоочікуваною зустріччю з родиною, повертає з небуття образи минулого… І немає жодної людини, що залишалася б осторонь цього неймовірного дива – таїнства Різдва.

Свої різдвяні спогади і традиції має і велика музейна родина. Впродовж десяти років формувалось непересічне явище у культурно-мистецькому житті Вінниччини – фестиваль різдвяних страв «Подільський Святвечір. Багата кутя». Щороку музей гостинно збирає колег і друзів, рідних, аби знову і знову відтворювати різдвяні традиції у музейній оселі. Учасники і гості заходу приносять із собою звичаї святкування Різдва у своїх родинах, розповідають про особливості перебігу свята національних меншин Поділля, презентують особливі для них страви, діляться сокровенними спогадами минулого.

Особливістю фестивалю є благодійне спрямування: на захід запрошуються діти, позбавлені батьківського піклування, воїни АТО, переселенці зі Сходу України. Фестиваль став своєрідною невидимою ниттю, що сплітає воєдино звичаї окремого роду і нації, міцними узами об’єднує покоління, єднає представників різних професій і станів навколо вічних людських цінностей: родини, любові до рідної землі, душевної щедрості і порозуміння.

Центральною подією цьогорічного ювілейного Х фестивалю, що відбувся 5 січня у Великому виставковому залі Вінницького обласного краєзнавчого музею, стала презентація альбому «Подільський Святвечір. Багата кутя». На сторінках видання крок за кроком постають етапи підготовки та святкування таємничого і одухотвореного Святвечора. Калейдоскоп барвистих світлин дає змогу пригадати кожен музейний фестиваль, знову і знову насолодитись неповторною різдвяною атмосферою. Альбом містить рецепти пісних святвечірніх страв, тексти колядок, сценарій перебігу фестивалю. Для усіх читачів видання стане теплою згадкою про Різдво у музейній оселі.

Гостей свята потішили мелодійними колядками гурт «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтва ім. М. Д. Леонтовича, фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» Оратівського районного краєзнавчого музею, члени вінницької громадської організації «Конфедерація поляків Поділля ХХІ ст.», юна виконавиця Ольга Дуркалець та інші.

Духмяний аромат святвечірніх страв не дав забути кульмінаційний момент фестивалю — святкову вечерю. Розмаїття пісних страв, над якими чарували дбайливі руки музейних господинь, вразило своїм естетичним виглядом та смаком. Ці наїдки створюються за родинними рецептами, що передаються від матері до доньки, несучи у собі зв’язок поколінь і тепло родинного вогнища, сплітаючи воєдино звичаї святкування Різдва.

Завітали на гостини до музейної родини заступник голови Вінницької обласної ради Людмила Щербаківська, начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський, колеги, друзі.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
На Маланки та Василя
Я українець і цим пишаюсь
Візит керівників Вінниці
Космічні мальви Юлі Гушул
Яворівська іграшка-забавка
Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право
68 виставка народного мистецтва
Осіння виставка фіалок
Віхи державотворення на Вінниччині
Голокост очима документів
Відкриття музею Миколи Леонтовича
Килими і гобелени Вінниччини
Виставка художника Михайла Мігріна
Українська вишита картина
Світ у клаптику
Свято музею
Автографи, автографи…
Музей – відкритий простір
Невидимий сад. Виставка естампу
Чорнобиль очима дітей
Автентичне мистецтво Вінниччини
Конкурс на кращу світлину
На писанці я знову пишу радість
Союз Чорнобиль України
Простір наявності
Літопис Свято-Троїцької церкви
Виставка авторської ляльки
Виставка Ященка «Просценіум – ІІ»
Весняна виставка фіалок
Козацької слави повік не здолати
Диво у дитячих долонях
Казковий світ Марії Примаченко
Проект пам’ятного знаку М.Шимку
Подільський Святвечір-2016
Андрей Шептицький: великий незнаний
Мережана душа Поділля
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1