Персональна виставка Юлі Гушул «Космічні мальви»

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 10.11.2016 - 11.12.2016

10 листопада 2016 р. о 16 год. у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається персональна виставка Юлі Гушул «Космічні мальви», на якій представлені малярство, скульптуру та кераміку – це найповніша виставка робіт авторки. В експозиції – близько сорока картин, виконаних акрилом і гуашшю, графіка, а також велика кількість глиняних тарілок, розписаних ангобами, вперше майстриня демонструє близько десяти керамічних скульптур. Юля Гушул працює у напрямку наївного мистецтва, має неординарну творчу манеру, за якою її знають в Україні.

Українське наївне мистецтво – унікальне явище, що виникло на давньому історичному ґрунті, у насиченому фольклорному середовищі, тут поєдналися орнаментальні знаки і коди та фігуративність. Весь світ знає творчість українських художниць К. Білокур, М. Приймаченко. Художники українського авангарду тісно пов’язані з джерелами наївного мистецтва. Твори Юлі Гушул авангардні і наївні водночас, вони мають власну мистецьку філософію, міфопоетику, ніби пронизану «великою космогонічною радістю».

Юля Гушул народилася 24 вересня 1980 р. у Вижниці Чернівецької області в родині художників. Незабутнім враженням дитинства стали альбоми взірців гуцульських орнаментів, зібрані бабусею-вишивальницею. Саме звідти художниця відраховує колористичне бачення, орнаментальне композиційне мислення. Далі Юля навчалася в Києво-Могилянській академії. Паралельно з творчою діяльністю довгий час працювала в столичних виданнях журналістом і редактором. Зараз живе у Вінниці. Вона бере участь у виставкових проектах у Вінниці та Києві, мала персональні виставки у Вінниці та Івано-Франківську.

У рамках проекту :::стежка::: агенції «АртПоле» разом з кримськотатарським керамістом Рустемом Скібіним розробила ескіз розпису фасаду і бічної стіни бібліотеки №1 у Вінниці. Участь у керамічному пленері у Бубнівці Гасинського району спричинила захоплення керамікою.

«Риба, око, птах, кактус, черепаха… Прадавній зв’язок з космосом відчутний і в цифрову добу – нас оточує безліч образів, істот і химерок, які нашіптують магічні слова та ритми. У творах – дивовижне переплітання традиційної української автентики та відголосків сучасного світу, циклічності буття і несподіваного злиття матерії. Все це – про нас, все це – про космос.» Катерина Косьяненко, член Національної спілки художників України, про Юлині роботи: «Юля Гушул – це фантастично талановита людина. Людина-загадка і людина-свято. Загадка – тому що незрозуміло, як можна настільки невимушено вміти майстерно все робити, свято – тому що це чудово.

Юля наділена рідкісним вмінням перетворювати сіру буденність в казкову яскравість, заримовувати колір і форму так лаконічно, так позитивно, що ми, побачивши всю цю красу, раптом відчуваємо себе щасливими дітьми. І хочеться подорожувати по дивовижним узорам її робіт, всотувати міць і колір і бути такими ж радісними і відкритими людьми, як сама Юля».

Вперше в музейній практиці міста виставку супроводжуватиме ціла низка подій та активностей для дорослих і дітей: лекції з наївного мистецтва і кераміки; різноманітні майстер-класи (зокрема за участю київської письменниці Галини Ткачук та вінницького кераміста Михайла Діденка); покази мультиплікаційних і короткометражних фільмів, співзвучних з творчістю художниці. Крім того, постійно діятиме інтерактивний куточок для дітей, де можна буде розмалювати створені Юлею розмальовки.

Виставка працюватиме до 11 грудня.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
36Події 2016
На Маланки та Василя
Я українець і цим пишаюсь
Візит керівників Вінниці
Космічні мальви Юлі Гушул
Яворівська іграшка-забавка
Саксонське дзеркало і Магдебурзьке право
68 виставка народного мистецтва
Осіння виставка фіалок
Віхи державотворення на Вінниччині
Голокост очима документів
Відкриття музею Миколи Леонтовича
Килими і гобелени Вінниччини
Виставка художника Михайла Мігріна
Українська вишита картина
Світ у клаптику
Свято музею
Автографи, автографи…
Музей – відкритий простір
Невидимий сад. Виставка естампу
Чорнобиль очима дітей
Автентичне мистецтво Вінниччини
Конкурс на кращу світлину
На писанці я знову пишу радість
Союз Чорнобиль України
Простір наявності
Літопис Свято-Троїцької церкви
Виставка авторської ляльки
Виставка Ященка «Просценіум – ІІ»
Весняна виставка фіалок
Козацької слави повік не здолати
Диво у дитячих долонях
Казковий світ Марії Примаченко
Проект пам’ятного знаку М.Шимку
Подільський Святвечір-2016
Андрей Шептицький: великий незнаний
Мережана душа Поділля
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1