Українське наївне мистецтво – унікальне явище, що виникло на давньому історичному ґрунті, у насиченому фольклорному середовищі, тут поєдналися орнаментальні знаки і коди та фігуративність. Весь світ знає творчість українських художниць К. Білокур, М. Приймаченко. Художники українського авангарду тісно пов’язані з джерелами наївного мистецтва. Твори Юлі Гушул авангардні і наївні водночас, вони мають власну мистецьку філософію, міфопоетику, ніби пронизану «великою космогонічною радістю».
Юля Гушул народилася 24 вересня 1980 р. у Вижниці Чернівецької області в родині художників. Незабутнім враженням дитинства стали альбоми взірців гуцульських орнаментів, зібрані бабусею-вишивальницею. Саме звідти художниця відраховує колористичне бачення, орнаментальне композиційне мислення. Далі Юля навчалася в Києво-Могилянській академії. Паралельно з творчою діяльністю довгий час працювала в столичних виданнях журналістом і редактором. Зараз живе у Вінниці. Вона бере участь у виставкових проектах у Вінниці та Києві, мала персональні виставки у Вінниці та Івано-Франківську.
У рамках проекту :::стежка::: агенції «АртПоле» разом з кримськотатарським керамістом Рустемом Скібіним розробила ескіз розпису фасаду і бічної стіни бібліотеки №1 у Вінниці. Участь у керамічному пленері у Бубнівці Гасинського району спричинила захоплення керамікою.
«Риба, око, птах, кактус, черепаха… Прадавній зв’язок з космосом відчутний і в цифрову добу – нас оточує безліч образів, істот і химерок, які нашіптують магічні слова та ритми. У творах – дивовижне переплітання традиційної української автентики та відголосків сучасного світу, циклічності буття і несподіваного злиття матерії. Все це – про нас, все це – про космос.» Катерина Косьяненко, член Національної спілки художників України, про Юлині роботи: «Юля Гушул – це фантастично талановита людина. Людина-загадка і людина-свято. Загадка – тому що незрозуміло, як можна настільки невимушено вміти майстерно все робити, свято – тому що це чудово.
Юля наділена рідкісним вмінням перетворювати сіру буденність в казкову яскравість, заримовувати колір і форму так лаконічно, так позитивно, що ми, побачивши всю цю красу, раптом відчуваємо себе щасливими дітьми. І хочеться подорожувати по дивовижним узорам її робіт, всотувати міць і колір і бути такими ж радісними і відкритими людьми, як сама Юля».
Вперше в музейній практиці міста виставку супроводжуватиме ціла низка подій та активностей для дорослих і дітей: лекції з наївного мистецтва і кераміки; різноманітні майстер-класи (зокрема за участю київської письменниці Галини Ткачук та вінницького кераміста Михайла Діденка); покази мультиплікаційних і короткометражних фільмів, співзвучних з творчістю художниці. Крім того, постійно діятиме інтерактивний куточок для дітей, де можна буде розмалювати створені Юлею розмальовки.
Виставка працюватиме до 11 грудня.