Відвідувачі мають чудову нагоду познайомитися з експозицією виставки, де представлено близько 80 предметів з музейного зібрання колекціонера і мецената Олександра Фельдмана.
Серед експонатів безцінні реліквії козацької доби – поруч із шаблями, ятаганами, ножами, кинджалами, вістрями списів і рогатин, келепами та чеканом можна побачити старшинські символи-відзнаки: пірначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки або сиґнети середини XVI – початку XVIII ст.
Ці предмети у козацькому житті набували сакрального значення: вони передавалися у спадок і з часом перетворювалися з сімейних реліквій на історичні символи нашої країни.
В експозиції представлена і самурайська зброя – давні вишукано оздоблені самурайські мечі, а також інша зброя, викувана кращими японськими майстрами. Меч для самурая вважається священним. Основою виховання кожного хлопчика в Японії є кодекс самурайської етики - бусідо (шлях воїна). Це впровадження ідей патріотизму, мужності, відданості своєму народу. Кожен із цих унікальних предметів цікавий і як витвір зброярського мистецтва, і як геральдична пам’ятка, і як раритет, пов’язаний з долями конкретних людей та історичним минулим.
Родзинкою відкриття став показовий виступ представників школи японських бойових мистецтв Олега Жмурка та Олексія Кисельова. Козацьким духом була пронизана пісня у виконанні бандуриста Дмитра Галіздри. Привітав вінничан та провів цікаву тематичну екскурсію директор Feldman Family Museum Олексій Артюхін.
Виставка триватиме до 1 вересня 2017 р.