Бути собою. До 125-ліття з Дня народження Патріарха Йосипа Сліпого

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 12.05.2017

12 травня о 12 год. у Великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбувся науковий симпозіум і презентація виставки «Бути собою». ЇЇ співорганізаторами стали Київська Архієпархія Української Греко-Католицької Церкви, Інститут Історії Церкви Українського Католицького Університету та Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Захід організовано у рамках реалізації постанови Верховної Ради України щодо відзначення 125-річчя з дня народження Верховного архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Йосипа Сліпого.

Йосип Сліпий народився 17 лютого 1892 р. у с. Заздрість Теребовлянського повіту на Тернопільщині. Його життя було тернистим і надзвичайно плідним. Попри 4 арешти і 18 років перебування у сибірських тюрмах і концтаборах, Йосип Сліпий залишив по собі значний науковий спадок, повсякчас відстоював інтереси Української Греко-Католицької Церкви, був істинним патріотом України. Під час Другої світової війни підтримував зв’язки з УПА, врятував від розстрілів велику кількість євреїв. Він прожив в еміграції 21 рік, але при цьому говорив наступне: «Після Бога першенство має любов до Батьківщини!».

Виставка «Бути собою», надана Інститутом Історії Церкви Українського Католицького Університету, складається з 10-ти стендів, які висвітлюють життєвий шлях людини, що виконала свою важливу місію на землі – служіння Богу і українському народові. Відвідувачі виставки зможуть у світлинах і документах ознайомитись із основними етапами діяльності патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого: провід Духовною семінарією та заснування Богословської Академії у Львові, переслідування радянською владою і перебування в таборах ГУЛАГу, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Рима.

Завдяки опублікованим архівним світлинам відображено його участь у засіданнях ІІ Ватиканського собору. Також експозиція висвітлює працю Йосипа Сліпого щодо розвитку духовного та культурно-освітнього життя українців у світі: створення Українського Католицького Університету в Римі, будівництво Собору Святої Софії і поруч з ним пам’ятника Тарасові Шевченку, його численні подорожі для згуртування та підтримки українців «в розсіянні сущих». Окрім того, виставка має на меті не лише історично-ілюстративну складову, але й спонукає до аналітичного осмислення новітньої історії України.

02.jpg
01.jpg
03.jpg
04.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
previous arrow
next arrow

Перед учасниками заходу з вітальним словом виступили Владика Йосиф Мілян – єпископ-помічник, Протосинкел Київської Архієпархії УГКЦ, Валерій Коровій – голова Вінницької обласної державної адміністрації, Анатолій Олійник – голова Вінницької обласної Ради, Галина Якубович – заступник Вінницького міського голови. Також були присутні заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська, начальник управління у справах національностей та релігій Ігор Салецький, священики, прихожани, студенти, музейники та всі, хто захоплюється життям видатного українця Йосипа Сліпого.

Нікого не залишила байдужим доповідь «Йосип Сліпий: великий українець і церковний муж» отця, доктора Івана Дацько – президента Інституту екуменічних студій, який особисто був знайомий з патріархом; надзвичайно змістовною була доповідь «Патріарх Йосип Сліпий і проблема легалізації греко-католиків в Україні (1960-80-ті рр.)» отця Тараса Бублика – наукового співробітника Патріархального Центру.

Надзвичайну атмосферу вдалося створити завдяки виступам вихованців та викладачів Вінницької дитячої школи мистецтв «Вишенька» – Ольги Дуркалець, Вероніки Виговської, зразкового аматорського ансамблю скрипалів «Скерцино».

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
140-річчя Миколи Леонтовича
Another brick in the wall / Ще одна цеглина в стіні
Дні Японії у Вінниці
69 виставка народного мистецтва
Майстерня Ірини Савчук
Старообрядці Поділля
Фестиваль військово-історичної реконструкції
Під янгольським крилом. Релігійна виставка
Військово-польовий Арт
Виставка Тараса Паращука
Бієнале українських ремесел
Козацька та самурайська зброя
Бути собою. До 125-ліття Йосипа Сліпого
Анімалістичні фантазії
Подільські мандри: слідами Наполеона Орди
Коштовні сторінки історії Поділля
Самаритяни з Маркової
Казкові барви витинанки
Легенда мальовничого Поділля
Виставка ленд-арту
Виставка мікромініатюр "Восьме диво світу"
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1