Виставка ленд-арту «Простір покордоння. 1997–2017»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.02.2017 - 02.03.2017

17 лютого 2017 р. у Великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки могрицького симпозіуму ленд-арту «Простір покордоння. 1997–2017». З 1997 р. Всеукраїнський ленд-арт симпозіум «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» проходить поблизу села Могриця Сумської області на крейдяному плато біля археологічного простору скіфського та слов’янського городища.

Експозиція демонструє вибраний творчий доробок різних авторів-учасників ленд-арт симпозіуму «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» у різні роки. Ленд-арт як напрям у сучасному мистецтві виник у 60-ті роки XX століття та формує екологічне ставлення до довкілля, стверджує гармонійну взаємодію з оточуючим світом, діалог між людиною і природою.

Ділянка зацікавлень українського мистецтва довкілля – простір спільного існування, де домінантними виступають визначення «вплітання», «вписування», коли митці намагаються підкреслити, означити те, що вже існує у природі тисячі років незалежно від примх людини і сформувалося як архетипи у процесі людського становлення. Митці вбачають на меті створення образів з мінімальним втручанням у довкілля, переважно, з використанням природних матеріалів.

«ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ» – лендарт симпозіум, який прагне до розвитку діалогу людини з прадовкіллям, розширення естетичного простору від межі «я – території» художника до простору ландшафту. Перший в Україні Могрицький ленд-арт симпозіум об'єднав провідних митців мистецтва довкілля і дав поштовх для виникнення в інших регіонах подібних заходів.

Щорічно, наприкінці червня у дні сонячного коловороту, симпозіум реалізує на своїй локації проекти мистецтва у довкіллі, де митці у своїх творах через художні образи демонструють виявлення різноманітних смислів ландшафтних структур, форм та прихованих ідей оточуючого простору. Симпозіум об’єднує в рамках одного простору авторів з різних місць, котрі візуально організовують простір ландшафту, воду, повітря, вогонь у певні середовища і ситуації довкілля, пропонуючи свіжі ідеї та візуальні рішення.

Зазвичай у симпозіумі беруть участь відомі художники ленд-арту, творча та студентську молодь з Києва, Харкова, Вінниці, Дніпра, Львова, Ужгорода, Запоріжжя, Миколаєва, Сум. Ленд-арт симпозіум «ПРОСТІР ПОКОРДОННЯ», який 20 років проходить на архео-території, реалізує своєю діяльністю тяжіння сучасного мистецтва до відчуття історичних нашарувань, сприяє діалогу людини з історичним довкіллям, розширює естетичний простір та розвиває осмислення простору ландшафту, як культурної та національної цінності.

Виставка відкрилася в день початку міжнародного зимового фестивалю ленд-арту "Mithogenes 2017" (Немирівський район)

Організатори: Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації, Департамент культури Вінницької міської Ради, ВОГО «Лабораторія актуальної творчості», ВОГО «Ліга розвитку мистецтв». Партнери проекту: Асоціація галерей України, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Харківська державна академія дизайну і мистецтв, «Галерея XXI», Вінницька обласна організація Національної Спілки Архітекторів України, Вінницький «АрхіКлуб»,Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій», ГО «Вінницький дебатний клуб».

Міжнародний зимовий Фестиваль land-агt "Міфогенез" щорічно проводиться з 2006 р. В 2017 р. проходив дванадцятий раз з 17 по 19 лютого на території скіфського городища (Немирівський район). Участь у цьогорічному проекті взяли більше 40 художників з Києва, Харкова, Львова, Херсону, Одеси, Сум, Вінниці та Республіки Польща.

Головна концепція проекту залишається незмінною – "Міфогенез", як визначення створення, продукування новітнього міфу є назвою проекту, який визначає його тематику. Створені учасниками, в контексті загальної назви проекту об'єкти land-агt, виконують завдання "Міфогенезу" і візуалізують відчуття сучасності через художній образ. Результатом є виникнення дискурсивного поля між глядачем і створеним художниками новим міфологічним простором.

Виставка експонуватиметься до 2 березня.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
140-річчя Миколи Леонтовича
Another brick in the wall / Ще одна цеглина в стіні
Дні Японії у Вінниці
69 виставка народного мистецтва
Майстерня Ірини Савчук
Старообрядці Поділля
Фестиваль військово-історичної реконструкції
Під янгольським крилом. Релігійна виставка
Військово-польовий Арт
Виставка Тараса Паращука
Бієнале українських ремесел
Козацька та самурайська зброя
Бути собою. До 125-ліття Йосипа Сліпого
Анімалістичні фантазії
Подільські мандри: слідами Наполеона Орди
Коштовні сторінки історії Поділля
Самаритяни з Маркової
Казкові барви витинанки
Легенда мальовничого Поділля
Виставка ленд-арту
Виставка мікромініатюр "Восьме диво світу"
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Що пропонує музей

 • Зали експозиції +

  Експозиція музею складається з 16 залів Детальніше
 • Стаціонарні виставки +

  Музей має три виставкові зали Детальніше
 • Пересувні виставки +

  Створено 11 пересувних виставок з історії краю від найдавніших часів до сьогодення Детальніше
 • Віртуальний тур +

  Пропонуємо пройтись залами музею за допомогою 3D-туру Детальніше
 • Колекції музею +

  Славиться музей своїми унікальними колекціями Детальніше
 • 1