Співорганізаторами заходу стали Вінницький обласний краєзнавчий музей, ГО «Жива історія» та Музей Повітряних Сил Збройних Сил України.
Фестиваль відбувся у форматі живого музею, де експонатами виступили понад 100 реконструкторів зі всієї України. Такий формат дав змогу краще сприйняти історію та персоналії.
Відвідувачі мали змогу вільно спілкуватись з учасниками заходу, фотографуватись та завітати в автентичні військові табори.
Цього разу відтворювалися події літа 1944 р. Форма одягу та озброєння реконструкторів також були зразка того періоду. Сам бій, що відбувся 3 вересня, складався з трьох епізодів: атака та перемога УПА; сутичка розвідувальних груп Червоної армії та Вермахту; головний смертельний бій. Тим, що нікого з живих не залишилося на полі бою, організатори хотіли показати, що війна – це завжди трагедія, де, за великим рахунком, не буває переможців.
Всі присутні вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій хвилиною мовчання.
Увагу відвідувачів привернули тематичні виставки: «Українська Друга світова» Українського інституту національної пам’яті; «Друга світова: вінницький вимір», «Реліквії війни» Вінницького обласного краєзнавчого музею та макетів автомобільно-аеродромної техніки ХХ ст. Музею Повітряних Сил Збройних Сил України.
Виставка Музею Повітряних Сил Збройних Сил України експонуватиметься у музейному павільйоні Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму до 1 жовтня 2017 р.