Під янгольським крилом. Виставка творів на релігійні теми

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 26.07.2017 - 03.09.2017

До річниці Хрещення Київської Русі-України у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 26 липня 2017 року об 12 год. відкривається виставка художньої дитячої студії вінницького храму Священомученика Володимира "Київська Русь" та школи церковного мистецтва «Асист», яка має назву «Під янгольським крилом».

На виставці представлені твори образотворчого та декоративного мистецтва на релігійні теми, за іконописними взірцями, а також за мотивами декоративного мистецтва Давньої Русі. Окремий розділ експозиції складають твори викладачів – ікони, написані Ростиславом Моцпаном та живопис Ольги Кравцової-Моцпан.

Студія існує з 2001 р. за ініціативи протоієрея Олексія Іродова, який «має особливе чуття на все справжнє, творче і розумне». Всі ці роки творчий процес спрямовував Ростислав Моцпан - іконописець, реставратор, історик подільського іконопису. Юні митці опановують різні техніки образотворчого і декоративного мистецтва, як от живопис, графіку, різьбу по дереву, кераміку, а також такі складні види мистецтва, як мозаїка та ювелірне. Твори вихованців студії брали участь в міських та обласних виставках та конкурсах дитячої творчості, були неодноразово премійовані, були експоновані у залах концертного комплексу "Плеяда", в Регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик», Вінницькому обласному краєзнавчому музеї, у галереї «Соборна» Духовно-просвітницького центру УПЦ, у виставкових залах Києва.

На меті засновників студії було підготувати творчу молодь до роботи у сакральному мистецтві, але сюжети робіт і творчі завдання не обмежуються лише релігійною тематикою, тобто діти отримують загальний мистецький розвиток, знайомляться із здобутками світової культури, проте в основі все таки лежить православна традиція.

img1.jpg
img2.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img5.jpg
previous arrow
next arrow

Православна ікона – ціла духовна наука, величезна духовна культура. Маючи батьківщиною Схід, пройшовши період переслідувань, ствердившись на Константинопольському соборі у 843 р., разом з Хрещенням ікона прийшла до Київської Русі як Божественна проповідь у фарбах і вже в ХІ ст. склалася своєрідна руська іконографія. Мистецтво іконопису – це не винахід живописців, це віддання Церкви, затверджене її правилами. Художнє виконання ікони має бути відповідного рівня - іконописець має володіти почуттям кольору, бути вразливим до співзвучності ліній і форм, досконало володіти засобами, що дозволяють оповідати про небо. Проте, хоча майстерність і талант необхідні, але обов’язковим є очищення душі.

Засновники студії поставили перед собою складне, але поважне завдання, і виставка у краєзнавчому музеї свідчить про те, що спільними зусиллями і з Божою допомогою, вони його вирішують. Роботи в експозиції сповнені і дитячої безпосередності, і серйозної роботи. Діти опановують історичні мистецькі взірці і проявляють своє власне бачення. Можна з впевненістю стверджувати, що у місті існує міцна мистецька школа – яскрава і самобутня. Серед учнів зросли майбутні архітектори, дизайнери, іконописці – на виставці представлено ії ранню творчість.

Виставка працюватиме до 3 вересня 2017 р.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
22Події 2017
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
140-річчя Миколи Леонтовича
Another brick in the wall / Ще одна цеглина в стіні
Дні Японії у Вінниці
69 виставка народного мистецтва
Майстерня Ірини Савчук
Старообрядці Поділля
Фестиваль військово-історичної реконструкції
Під янгольським крилом. Релігійна виставка
Військово-польовий Арт
Виставка Тараса Паращука
Бієнале українських ремесел
Козацька та самурайська зброя
Бути собою. До 125-ліття Йосипа Сліпого
Анімалістичні фантазії
Подільські мандри: слідами Наполеона Орди
Коштовні сторінки історії Поділля
Самаритяни з Маркової
Казкові барви витинанки
Легенда мальовничого Поділля
Виставка ленд-арту
Виставка мікромініатюр "Восьме диво світу"
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009