Натхненний Україною. Виставка живопису Михайла Довганя

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 16.08.2018 - 05.10.2018

До Дня Незалежності України 16 серпня 2018 р. о 15 год. у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка живопису Михайла Довганя «Натхненний Україною», на якій представлено 24 твори відомого митця з м. Тульчин, створені протягом 2000-х рр.

Для живописного досвіду подільського художника притаманна безпосередня робота з натурою – пленерні пейзажі насичені багатством відтінків, які спостерігаються у грі світла і тіні, у м’якій повітряній атмосфері. Недарма Михайло Довгань багато часу проводить на пленерах – у Карпатах, на Поділлі, в інших регіонах країни, він є постійним учасником Немирівських міжнародних пленерів, організатором пленерів у рідному Тульчині, на вже знаній багатьма художниками з України та митцями з інших країн «Козацькій леваді».

Михайло Васильович Довгань народився 24 серпня 1953 р. у с. Клебань Тульчинського р-ну, закінчив Тульчинське культосвітнє училище. Його творчі роботи експонувалися на обласних та всеукраїнських виставках з 1998 р., в 2000 р. він став членом Національної спілки художників України, згодом отримав звання заслуженого художника України, його персональні виставки відбувалися у Тульчині, де він мешкає, у Вінниці, Києві, інших містах України, за кордоном. Михайло Довгань започаткував подільську мистецьку династію – його сини Сергій і Олег, яскраво проявили себе у живописі і графіці, є членами Національної спілки художників України, представляють мистецтво Вінниччини на виставках в Україні та за її межами.

img1.jpg
img2.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img6.jpg
previous arrow
next arrow

На виставці у Вінницькому обласному музеї, яка виникла завдяки співпраці художника з музеєм під час проведення історико-мистецького проекту «Тульчн. Події і долі», до якого М. Довгань створив портрет Ференца Ліста, що у свій час гастролював Україною і, зокрема, Поділлям. Іноді художник звертається до історичних композицій, проте основу його доробку складає саме краєвид.

Представлена в залі експозиція дає можливість простежити мистецькі зацікавлення майстра протягом певного періоду – це характерний для ранніх робіт прозорий, майже акварельний живопис, насичений розмаїттям відтінків імпресіоністичний пейзаж, експресивні форми і кольори краєвидів кількох останніх років.

У низці робіт, представлених на виставц,і є тенденції до декоративних чи символістичних узагальнень, до змістового підтексту у сюжеті твору. Проте головною натурою і натхненням митця є природа і історія України. Безумовно, творчий темперамент, працьовитість, цікавість до оточуючого світу, велика вимогливість до себе є запорукою подальшого мистецьких пошуків майстра, з якими маємо можливість познайомитися сьогодні.

Виставка триватиме до 5 жовтня 2018 р.

Огляд виставкової роботи
243Виставки і інші масові заходи
13Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Наш Твіттер