Натхненний Україною. Виставка живопису Михайла Довганя

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 16.08.2018 - 05.10.2018

До Дня Незалежності України 16 серпня 2018 р. о 15 год. у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка живопису Михайла Довганя «Натхненний Україною», на якій представлено 24 твори відомого митця з м. Тульчин, створені протягом 2000-х рр.

Для живописного досвіду подільського художника притаманна безпосередня робота з натурою – пленерні пейзажі насичені багатством відтінків, які спостерігаються у грі світла і тіні, у м’якій повітряній атмосфері. Недарма Михайло Довгань багато часу проводить на пленерах – у Карпатах, на Поділлі, в інших регіонах країни, він є постійним учасником Немирівських міжнародних пленерів, організатором пленерів у рідному Тульчині, на вже знаній багатьма художниками з України та митцями з інших країн «Козацькій леваді».

Михайло Васильович Довгань народився 24 серпня 1953 р. у с. Клебань Тульчинського р-ну, закінчив Тульчинське культосвітнє училище. Його творчі роботи експонувалися на обласних та всеукраїнських виставках з 1998 р., в 2000 р. він став членом Національної спілки художників України, згодом отримав звання заслуженого художника України, його персональні виставки відбувалися у Тульчині, де він мешкає, у Вінниці, Києві, інших містах України, за кордоном. Михайло Довгань започаткував подільську мистецьку династію – його сини Сергій і Олег, яскраво проявили себе у живописі і графіці, є членами Національної спілки художників України, представляють мистецтво Вінниччини на виставках в Україні та за її межами.

img1.jpg
img2.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img6.jpg
previous arrow
next arrow

На виставці у Вінницькому обласному музеї, яка виникла завдяки співпраці художника з музеєм під час проведення історико-мистецького проекту «Тульчн. Події і долі», до якого М. Довгань створив портрет Ференца Ліста, що у свій час гастролював Україною і, зокрема, Поділлям. Іноді художник звертається до історичних композицій, проте основу його доробку складає саме краєвид.

Представлена в залі експозиція дає можливість простежити мистецькі зацікавлення майстра протягом певного періоду – це характерний для ранніх робіт прозорий, майже акварельний живопис, насичений розмаїттям відтінків імпресіоністичний пейзаж, експресивні форми і кольори краєвидів кількох останніх років.

У низці робіт, представлених на виставц,і є тенденції до декоративних чи символістичних узагальнень, до змістового підтексту у сюжеті твору. Проте головною натурою і натхненням митця є природа і історія України. Безумовно, творчий темперамент, працьовитість, цікавість до оточуючого світу, велика вимогливість до себе є запорукою подальшого мистецьких пошуків майстра, з якими маємо можливість познайомитися сьогодні.

Виставка триватиме до 5 жовтня 2018 р.

Огляд виставкової роботи
259Виставки і інші масові заходи
6Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009