Життєве кредо поетеси і майстрині Олени Гринник

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 21.06.2018 - 22.07.2018

21 червня 2018 р. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Життєве кредо поетеси і майстрині Олени Гринник», присвяченої поетесі, просвітянці, бібліотекарю, радіожурналістці, громадсько-культурній діячці Олені Іванівні Гринник.

Народилася Олена Іванівна в с. Росоховата Іллінецького р-ну на Вінниччині. У 1969 р. закінчила Київський державний інститут культури за фахом бібліотекар-бібліограф. Понад 40 років працювала в різних бібліотеках України, зокрема, Вінниці. З 1990 р. проживала у Севастополі. Саме з цим містом пов’язана найбільш активна громадська і творча діяльність Олени Гринник.

Три роки працювала в Управлінні виховної роботи Військово-морських сил України, продовж шести років на радіо «Бриз» вела українською мовою авторську програму для дітей «Ластів’ятко», що в 2000 р. стала лауреатом Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм «Калинові острови». Брала активну участь у раді Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Всеукраїнському жіночому товаристві ім. Олени Теліги, міжнародних науково-практичних конференціях, всесвітніх форумах українців.

Олена Гринник пише вірші, пісні, гуморески. Вона автор цілого ряду поетичних збірок віршів та пісень: «Моя Україна – любов і тривога», «Три журавлики», «Дух свободи», «Сонце мій знак», «Струни палкого серця», «Із Франкової криниці», «Поспішаймо творити добро», «Кобзарева пісня» та ін.

img3.jpg
img1.jpg
img2.jpg
img4.jpg
previous arrow
next arrow

Для її поезії характерні щирість, героїко-романтична піднесеність, вольові інтонації, публіцистичний струмінь. Поетка є дипломантом і лауреатом кількох міжнародних та всеукраїнських літературно-мистецьких конкурсів. За подвижницьку працю, громадську активність, особистий внесок у відродження Української держави та патріотичне виховання молоді має багато нагород, зокрема медаль «Будівничий України».

У 2013 р., після смерті чоловіка, повернулась на рідну Вінниччину, м. Гайсин, де активно включилась у громадське, культурне і волонтерське життя краю. Під її пісні марширують військові Гайсина, Одеси, поетичне слово Олени Гринник надихає бійців на передовій.

На виставці представлені твори поетеси, її нагороди, світлини, особисті речі. Особливу увагу привертають патріотичні книги з власної бібліотеки Олени Гринник. Окремий розділ виставки присвячено рукоділлю: вишиванкам, в’язаним виробам, сувенірам. Олена Іванівна не лише гарно пише вірші, вона ще й чудова майстриня.

Виставка триватиме до 22 липня 2018 р.

Огляд виставкової роботи
252Виставки і інші масові заходи
8Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009