Лінія, колір, форма. Персональна виставка Леонтія Гринюка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 13.03.2018 - 21.03.2018

У виставковій залі Вінницького краєзнавчому музею з 13 по 21 березня 2018 року проходить персональна виставка художника, заслуженого діяча мистецтв України Леонтія Гринюка «Лінія, колір, форма».

На виставці представлено 30 творів різних технік виконання та напрямів творчості; графіка, живопис на склі, гутне скло. Митець з Поділля розпочав своє фахове сходження з живопису, якому навчався в Одеському художньому училищі ім. М. Грекова.

Далі була авторитетна школа національної форми, якою на той час був інститут декоративного та прикладного мистецтва у Львові (зараз Академія мистецтв), у якому сповідували збереження і розвиток української автентичної культури.

Саме з ужиткової речі у хаті чи на обійсті починає українець пізнавати красу і доречність форми, композиції, кольору, тобто отримує відчуття національного естетичного смаку. Леонтій Гринюк обрав фах художнього скла, який має давні і славні традиції на теренах України.

Живопис на склі, який є основним акцентом в експозиції, і декоративні композиції в гутному склі, виконані художником протягом 1990-1995 років, завершують період творчості автора в галузі художнього скла та живопису на склі.

Жанр картинки на склі, поширений свого часу у народному малярстві, представлений трьома тематичними серіями, а саме: «Голгофа» за темою страсних мук і жертовності Ісуса Хреста, «Веснянки» за темою народних традиційних українських свят, а також «Деструкція свідомості», у якій розкрито тему руйнації свідомості і сприйняття світу, зламу порядку, деградація особистості.

img6.jpg
img1.jpg
img2.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img3.jpg
previous arrow
next arrow

У матеріалі гутного скла виконані дві декоративні композиції за мотивами творів М. В. Гоголя «Ніч перед Різдвом» та «Сорочинський ярмарок» (по два предмети). У цих творах художник продовжує глибоку традицію українського художнього скла, декорованого розписами. Гутним склом називають вироби, виготовлені з скла безпосередньо біля скловарної печі майстром-склодувом вручну, шляхом вільного видування або за допомогою форм. Розпис зроблений художником за допомогою емалей з подальшим відпалом. Гутне скло, наділене здатністю взаємодії зі світлом, викликає у глядача найпоетичніші асоціації.

Другим розділом виставки є графічні твори недавнього часу. «Музика», «Вербна неділя», «Прогулянка з собакою», 2012 року виконання. У 2018 р. віддруковано 10 естампів гравюр в техніці сухої голки, а саме 4 аркуша з серії «Подільська хата» та декілька різних за тематикою творів: «Скрипка грає…», «Метаморфоза», «Несення хреста», «Чоловік і кішка по ночах літають», «Полковнику ніхто не пише», «Муки творчості».

Частину виставки, а саме живопис на склі (12 робіт), дві медалі у бронзі (1982 р., діаметр12 см), графічна серія «Подільська хата» (4 твори), художник передає в дарунок Вінницькому краєзнавчому музею з нагоди святкування 100-річчя від дня заснування.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009