Ободівська школа-інтернат розташована на території колишнього маєтку Собанських Тростянецького району, на сьогодні в школі навчається 112 учнів. Головною метою школи є задоволення потреб дітей з вадами розумового розвитку у загальній середній освіті, соціальній допомозі і реабілітації. Основними завданнями педагогів є допомогти дитині пізнати себе, навчити її бачити світ таким яким його бачать інші діти, дати освіту, яка відповідає її пізнавальним можливостям, адаптувати учня до соціального оточення. Для цього з учнями проводять екскурсії, дидактичні, сюжетно-рольові, рухливі ігри, прогулянки, гурткову роботу.
Вирішуючи науково-методичну тему школи, адміністрація приділяє велику увагу організації гурткової роботи. ЇЇ організовано з урахуванням інтересів учнів. На даний час працюють хореографічний гурток «Сюрприз» (кер. Коваль Л. Г.), ляльковий «Чарівна казка» (кер. Білик Н. М.), комп’ютерний (кер. Ліньков О. О.), «Орігамі» (кер. Сивокінь Н. Б.), «Казкова голочка» (кер. Грабовик Л. І.), «Декоративне випилювання» (кер. Чубатинський С. В.), «Веселі нотки» (кер. Левицька Л. К.) та інші. Змішаний колектив педагогів та учнів «Пролісок» вибороли ІІІ місце у обласному фестивалі вчительської та учнівської творчості «Дивоцвіти Вінницького краю».
Учитель Чубатинський Сергій Вікторович організував гурток «Декоративне випилювання» у 2016 р. Дитячі вироби гуртка зайняли ІІ місце у виставковому мистецтві «Дивоцвіти Вінницького краю» у 2017 р. Активними учасниками є учні: Л. Білюга (8 кл.), Р. Ставратій (10 кл.), С. Том’як (10 кл.), О. Зубак (10 кл.), В. Базелюк (7 кл.). Діти виконують вироби з фанери, ДВП, працюють з бісером, гіпсом, лаком та фарбами. Також вихованці вчителя неодноразово займали призові місця на обласних олімпіадах з трудового навчання серед спеціальних шкіл-інтернатів.
Наставники намагаються долучити до творчої праці всіх учнів, враховуючи їхні здібності і можливості – хтось здатен виконати більш складну роботу, інші долучені до виготовлення певних деталей. Частіше вироби є колективною роботою, всім учасникам приносять користь і задоволення.
Яскравими, майстерними, ошатними виробами, у яких проявлені смак і фантазія, можуть помилуватися відвідувачі виставки, яка працюватиме до 8 березня.