Натхнення майстра у творчості учнів. Майстерня Раїси Іваненко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 12.04.2018 - 23.04.2018

В рамках тривалого виставкового проекту Вінницького обласного краєзнавчого музею «Молоді митці Вінниччини», до якого з минулого року долучилися і учні Вінницької дитячої школи мистецтв, 12 квітня 2018 р. в академічній залі музею відбулася презентація виставки «Натхнення майстра у творчості учнів. Майстерня Р. Іваненко», що розпочинає цикл з шести виставок, присвячених творчій та педагогічній діяльності шести викладачів образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв.

За задумом організаторів цикл має розкрити мистецькі уподобання, самобутній талант, неповторну авторську манеру кожного з педагогів відділення, їх вміння зацікавити дітей та прищепити любов своїм вихованцям до різних видів художньої діяльності, жанрів та технік, що розширює можливості творчої реалізації. Першою стала виставка чудової художниці і педагога, майстрині пастельної техніки Р. Іваненко та її учнів. Захопленість вчителя технікою пастелі, досконала вправність у використанні цього складного матеріалу давно стали прикладом для юних художників. На виставці експонуються понад 30 творів, серед яких роботи і нинішніх учнів і тих, хто навчався у попередні роки.

Раїса Федорівна Іваненко протягом 14 років працює у Вінницькій дитячій школі мистецтв на відділенні образотворчого мистецтва. Вона закінчила Косівський технікум народних художніх промислів імені В. Касіяна та Львівський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва. Кераміст за фахом, майстриня з певного часу захопилася дивовижною за своїми можливостями технікою пастелі, у якій, за її словами, можна виразити все.

img1.jpg
img2.jpg
img8.jpg
img3.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img7.jpg
img9.jpg
previous arrow
next arrow

Пояснюючи популярність пастелі у своїх учнів Р. Іваненко наголошує на її подвійній природі. Пастель водночас графічна і живописна, у ній поєднуються лінія і колір, нею можна малювати і писати. Класична техніка пастелі (м’яких кольорових олівців) ніби створена для передачі найтонших нюансувань, проте і сама Раїса Федорівна, і її підопічні віддають перевагу олійній пастелі, яка візуалізує реальність та фантазію найбільш повно і соковито.

Твори олійної пастелі складаються з безлічі барвистих шарів, що просвічують один крізь інший, не зливаючись і не притушуючи кольори, що збагачуються ще й тоном основи. У яскравих і насичених гармоніях постає краса та таємничість природи в пейзажах та натюрмортах, лірична сутність людської душі у портретах.

Тонке відчуття кольору, композиції та самого матеріалу, яким володіє художниця, вона передає і своїм учням, допомагає їм розкрити глядачеві своє захоплення невловимою красою кожної миті буття, стану природи або буяння дитячої фантазії.

Виставка «Натхнення майстра у творчості учнів. Майстерня Раїси Іваненко» триватиме протягом 12 – 23 квітня.

Огляд виставкової роботи
243Виставки і інші масові заходи
13Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009

Наш Твіттер