В очікуванні дива. Виставка майстрині витинанки Тетяни Рудик

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Період роботи виставки: 29.05.2018 - 17.06.2018

До Міжнародного дня захисту дітей 29 травня 2018 р. о 12-й год. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкривається виставка молодої майстрині витинанки з м. Бар Тетяни Рудик «В очікуванні дива», на якій представлено 30 творів, зроблених впродовж кількох років, проте визначальною основою експозиції стали ті одинадцять робіт, що виникли під час очікування народження доньки у пологовому будинку. Тему кохання і материнства Тетяна продовжила і надалі, бо вважає це найважливішим для жінки.

Народилася Тетяна Іванівна Рудик 31 травня 1981 р. у м. Бар. У 2001 р. закінчила Барський гуманітарно-педагогічний коледж відділення образотворчого мистецтва і розпочала педагогічну діяльність в Глинянській ЗОШ, а з 2005 р і до нині працює в Журавлівській ЗОШ І-ІІ ступенів. Бере участь у районних виставках, у 2016 р. була учасником ІІІ Міжнародної конференції.

Перші уроки майстерності Тетяна Рудик отримала від мами, яка навчала її жіночим ремеслам. Тетяна гарно вишивала, розписувала писанки, захопилася витинанкою, і цей вид народної творчості став провідним у її доробку.

«Багато за що бралася, але завжди поверталася в час душевної скрути до витинанки. Не люблю слідувати моді. Коли цим же вже займаються всі, воно перестає бути мені цікавим. А витинанка ні», – говорить про свої вподобання Тетяна Рудик. Проте зараз вона своїм учням викладає і таку нову техніку, як квілінг.

img3.jpg
img1.jpg
img2.jpg
img4.jpg
img5.jpg
img6.jpg
img7.jpg
previous arrow
next arrow

Найбільш плідний період у життя молодої майстрині розпочався з 2010 р. Саме відтоді сформувався її стиль, спосіб виконання композиції, було визначено основний сюжетний напрям. Майстриня не робить попереднього ескізу, від початку починає вирізати ножицями. В кольорі твори Тетяни досить лаконічні, вона використовує два кольори – тла і силуетного зображення. Переважно на білому тлі паперу виникають силуетні зображення чорним чи червоним – це її улюблена барва, яка має особливу енергетику, наповнену силою життя і кохання.

Кожна витинанка – втілення мрій родини чи когось з друзів, і Тетяна переконана, що вкладаючи свої душевні сили у твори, майстер робить її до певної міри магічною. Для неї самої так було з витинанкою «Зцілення», яка надала їй сили подолати недугу.

Основу виставки складають твори, зроблені у пологовому будинку перед народженням доньки. Першою витинанкою була «В очікуванні дива», що виникла в лікарні перед самими пологами, а загалом за дванадцять днів очікування було створено одинадцять витинанок. Цю тему Тетяна продовжує і надалі. Зростає її донечка, з’являються нові сюжети. Крім того, на виставці бачимо витинанки, присвячені красі оточуючого світу – квіти, пташки, лебедина вірність.

Такий тендітний і прекрасний світ відтворено у витинанці з жіночою дбайливістю і замилуванням, саме ці риси мистецтва Тетяни Рудик роблять виставку переконливою і зворушливою для глядача.

Виставка працюватиме до 17 червня 2018 р.

Огляд виставкової роботи
254Виставки і інші масові заходи
1Події 2024
9Події 2023
14Події 2022
16Події 2021
19Події 2020
21Події 2019
24Події 2018
Викрадачі минулого
Вінницький краєзнавчий музей. 100 років
На крилах творчості. Студентська виставка
Заказник «Згарський». Фотовиставка
Києво-Печерська лавра
Виставка живопису Михайла Довганя
Cолом’яні шедеври Миколи Климовича
Родинні колекції священиків Поділля
Філософія. Виставка художника Никитюка
Життєве кредо Олени Гринник
Світ у клаптику. Бієнале текстилю
Українська Революція на теренах Поділля
В очікуванні дива. Виставка витинанки
З музейної скарбниці
Поділля у мистецьких традиціях
Натхнення майстра у творчості учнів
Виставка музею Крушельницької
Експозиція сакрального мистецтва
Лінія, колір, форма. Виставка Гринюка
Акварельні враження
Раритети музею
Мережане дерево
Іван Горобчук. Мистецькі одкровення
Ще одна цеглина в стіні
22Події 2017
36Події 2016
32Події 2015
42Події 2014
10Події 2013
5Події 2012
Події 2011
Події 2010
Події 2009