Чорнобиль: Життя Продовжується… Фотовиставка Сергія Гащака

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 23.04.2019 - 10.05.2019

23 квітня у академічній залі музею відбулося відкриття ФОТОВИСТАВКИ СЕРГІЯ ГАЩАКА «ЧОРНОБИЛЬ: ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…», приуроченої 33-ій річниці Чорнобильської трагедії. Представлено 45 світлин тварин Чорнобильської зони відчуження. В добірці фоторобіт – знімки, зроблені фотоапаратом та фотопастками, завдяки яким вдалося з’ясувати чимало невідомих раніше деталей щодо складу фауни та його динаміки.

За допомогою фотопасток Сергію Петровичу вдалося зафіксувати бурого ведмедя, про якого в тамтешній місцевості не згадували два століття.

Об’єктами його фотокадрів стають як поширені тварини, так і рідкісні. З-поміж них лелека чорний, орлан-білохвіст – червонокнижні види птахів, які мешкають виключно в безлюдних місцях. На багатьох кадрах – кінь Пржевальського – підвид дикого коня, що був завезений до Чорнобильської зони в 90-х роках минулого століття й добре прижився на даній території. До кадру також потрапили рідкісний вид хижих тварин України – рисі, кількість яких у зоні відчуження зростає.

В рамках відкриття виставки відбулась зустріч студентів Вінницького національного технічного університету з вінничанами – ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС: членами Вінницької обласної громадської організації «Союз Чорнобиль України» (голова Микола Бойчук), Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» ( голова Михайло Ястремський), відомим фотографом, природолюбом Антоном Кащеєвим.

img01.jpg
img07.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img08.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img09.jpg
img06.jpg
img10.jpg
img11.jpg
previous arrow
next arrow

ГАЩАК СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ – кандидат біологічних наук, заступник директора Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіоекології. У 1986 р. брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З 1990 р. працює в чорнобильській зоні відчуження. За фахом – радіоеколог. Автор понад 140 наукових публікацій, більше 30 з них присвячені фауні зони відчуження. Захоплення Сергія Петровича фотографією переросло у наукову роботу.

Провідна тема його фото – тварини Чорнобильської зони відчуження. Сергій Петрович є одним з ініціаторів створення Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, розташованого в межах Іванівського та Поліського районів Київської області у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, утвореного Указом Президента України від 26 квітня 2016 р.