У історії на кухні. Смаки натюрморта. Виставки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 17.12.2019 - 26.02.2020

Напередодні зимового святкового періоду в Україні Вінницький обласний краєзнавчий музей розпочинає історико-гастрономічний проєкт, який започатковує новий жанр у нашій роботі. З 17 грудня 2019 р. до 16 лютого 2020 р. працюватимуть виставки: «У історії на кухні» та «Смаки натюрморта».

Історико-гастрономічний проєкт стартував: 17 грудня у виставкових залах музею мистецтво, історія, гастрономія та кулінарія гармонійно об’єдналися в одному неймовірному заході. Автор проекту – Тетяна Журунова. Реалізувати задуми вдалося завдяки партнерам: Вінницькій обласній організації національної спілки художників України та гастропабу «Батискаф».

Відбулося відкриття та презентація ВИСТАВОК «У ІСТОРІЇ НА КУХНІ» ТА «СМАКИ НАТЮРМОРТА». У Великому виставковому залі експонуються роботи відомих вінницьких художників: Валентина Тишецького, Ірини Попенко, Олександра Попенка, Наталії Якоревої, Леонтія Гринюка, Крістіни Жілінскайте, Михайла Бабія, Олександра Никитюка, Альони Лесніченко, Валентини Колтановської, Івана Горобчука, Олександра Рожкова, Олександра Назаренка. Багато з них були присутні на відкритті цього проєкту, а окремі навіть доповнили свої полотна власноруч приготовленими смаколиками, що ніби зійшли з їх картин.

В історичній експозиції представлено кухонні і столові предмети від кам’яного віку до ХХ ст. З-поміж експонатів – унікальні археологічні знахідки, етнографічні цікавинки, вишуканий посуд з порцеляни, фаянсу, а також предмети зі скарбу столового срібла, що, ймовірно, належав родині Ґрохольських, кухонні «гаджети» минулого століття тощо.

img21.jpg
img01.jpg
img14.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img19.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img15.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img16.jpg
img08.jpg
img17.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img12.jpg
img11.jpg
img13.jpg
img22.jpg
img18.jpg
img20.jpg
previous arrow
next arrow

Справжньою родзинкою стала дегустаціями страв подільської кухні від шеф-кухаря, митця у кулінарії Віктора Палевського. Відкриття буквально видалося смачним: рулетики зі щуки з чорнилами каракатиці; намазанки з хрону, бузини та гірчиці з бузиновим оцтом; форшмак з копченої дунайки у тоненькому слайсі редьки; «бородинський наполеон» з ікрою щуки та оселедця та багато іншого.

В рамках проєкту проводитимуться екскурсії та лекції на теми їжі в історії та мистецтві, у яких візьмуть участь дослідники подільської кухні Тетяна Пірус і Олена Павлова. Наш спільний експеримент – розділ дегустації історичних блюд – став можливим завдяки підтримки гастропабу «Батискаф». Всі події додатково анонсуватимуться на нашій сторінці у Facebook.

Виставки експонуватимуться до 26 лютого 2020 р.