З любов’ю до Вінниччини. Пам'яті просвітянина Леоніда Філонова

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 04.07.2019 - 11.08.2019

В академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 4 липня відкрилася виставка «З ЛЮБОВ’Ю ДО ВІННИЧЧИНИ. ПАМ’ЯТІ ПРОСВІТЯНИНА ЛЕОНІДА ФІЛОНОВА», присвячена відомому журналісту, краєзнавцю, режисеру, культурологу, громадському діячу Леоніду Володимировичу Філонову.

ЛЕОНІД ФІЛОНОВ (1949–2018) все своє життя присвятив розбудові вільної незалежної, Української Держави. Він був одним із співорганізаторів Вінницької обласної організації Народного Руху України (1989), стояв у витоків обласного об’єднання товариства «Просвіта» і майже 20 років очолював цю шановану на Поділлі громаду вінничан-патріотів. Працюючи редактором щотижневої телепрограми «Вінницький плин», підготував 380 цікавих, пізнавальних науково-популярних випусків про історичні події краю, знаних подолян, визначних борців за волю України.

Майже тридцять років пов’язав з викладацькою роботою у Вінницькому національному технічному університеті на кафедрі культурології, де одночасно був редактором молодіжної телепрограми «Вважаю так», яка готувалася за участю студентів ВНТУ. Автор першої в Україні навчальної програми з курсу «Українська культура» для студентів Вищих технічних навчальних закладів, виданої у видавництві Вища школа (1991).

img10.jpg
img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
previous arrow
next arrow

Лауреат Всеукраїнського телефестивалю «Україна диво-дивовижне» та дипломант Всеукраїнського телерадіофестивалю «Калинові острови». У його творчому доробку біля 100 наукових статей, публікацій, документальних фільмів про визначних постатей України та Вінниччини, зокрема про учасників Української революції 1917–1921 рр. Валентина Отамановського, Дмитра Марковича, Якова Гальчевського та ін.

За вагомий внесок у розвиток української культури та розбудову держави неодноразово нагороджувався урядовими відзнаками, серед них орден Володимира Великого ІІІ ступеня (2009) та орден Івана Мазепи (2009), медалі Всеукраїнського товариства «Просвіта» «Будівничий України» (2001, 2003). У 2006 р. Леоніду Філонову було присвоєно звання заслуженого працівника культури України.

На виставці представлені світлини, нагороди, документи, книги, документальні фільми видатного вінничанина, Почесного голови обласного товариства «Просвіта» Леоніда Філонова.

Виставка триватиме до 11 серпня 2019 р.