Серед експонатів вишиті сорочки, ткані запаски та перемітки, які вдягали у свята до церкви, старі верети, навлічки, обруси, різьблені рамки, а також косівська та криво-рівнянська кераміка, якими оздоблювали житло. Уявити особливості регіонального народного вбрання дають можливість композиції з елементами гуцульського та бойківського одягу: весільні рисовані чоботи, шкіряні простоли, цвяхована тобівка та інкрустована бартка (топірець). На виставці можна оглянути старі листівки з пейзажами та пам’ятками. На виставці представлено 80 оригінальних експонатів. На відкритті виставки директор музею Івана Франка Богдан Тихолоз представив книги з серії «Бібліотека Дому Франка».
Іван Франко відомий не тільки як поет, письменник, драматург, але й як літе-ратурознавець, фольклорист, історик, перекладач та завзятий мандрівник – пішки або на звичайному селянському возі він пройшов і проїхав Галичиною та Українськими Карпатами сотні кілометрів.
Іван Франко був неперевершеним організатором багатьох науково-пізнавальних подорожей та експедицій з метою збору краєзнавчих та етнографічних матеріалів. Захоплення мандрівками в юнацькому віці переросло в потребу. Здобуті під час подорожей відомості з історії, культури та побуту горян Іван Франко використовував у своїх літературних і наукових творах. Його перу належать понад 100 науково-краєзнавчих праць, у тому числі «Галицьке краєзнавство».
Село Тухля, що на Бойківщині, навічно вкарбоване в історію нашої літератури – на основі зібраних тут матеріалів виникла історична повість «Захар Беркут». Починаючи з 1901 р., І. Франко відвідує Криворівню. Цей чарівний куточок Гуцульщини Володимир Гнатюк називав «українськими Афінами». Тут побували: М. Драгоманов, В. Навроцький, С. Вінценз, В. Гнатюк, В. Шухевич, Ф. Вовк, В. Антонович, М. Грушевський, І. Крип'якевич, Леся Українка, О. Кобилянська, О. Маковей, О. Олесь, А. Крушельницький, Г. Хоткевич, ще багато діячів культури і подолянин М. Коцюбинський.
З 1906 р. Іван Франко, відвідуючи Криворівню, почав зупинятись у сільського господаря Василя Якиб’юка, який був освіченою людиною, займався різьбярством, виготов-ляв різні вироби з дерева, які продавав на ярмарках. Справи у Василя Якиб’юка йшли добре і невдовзі він купив собі фотоапарат, завдяки чому до нас дійшли безцінні фотографії з Іваном Франком та іншими відпочиваючими. 1953 р. у хаті Василя Якиб’юка був відкритий Музей Івана Франка.
Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка було відкрито 1941 р., фонди музею налічують більше 32 тисяч предметів основного фонду і біля 3 тисяч науково-допоміжного фонду. Виставка музею експонована у Вінниці вперше.
Виставка працюватиме до 7 липня.