Планшети, смартфони, нетбуки – ще понад десять років тому ці слова не викликали жодних асоціацій у пересічної людини, а нині без ґаджетів не обходиться ніхто. Вони стали таким самим атрибутом сучасної людини, як машина, одяг, чи навіть їжа.
Як свідчать результати останніх соціологічних опитувань, більша половина українців мають такий девайс, як смартфон. Хоч ще зовсім нещодавно, у 2011 р., смартфоном або комунікатором володіли лише 7% жителів України. Нині понад дві третини української молоді вже не уявляють свого життя без смартфонів. Невже можна обійтися без них? Так, можна!
Як жили цілі покоління без цифрових технологій, можна дізнатися, завітавши на виставку «Життя без смартфона», створену на основі фондової збірки музею та приватних колекцій вінничан. Презентовано безліч призабутих цікавих предметів (музичні інструменти починаючи від середини ХІХ ст.; стереоскоп поч. ХХ ст. – оптичний бінокулярний прилад для перегляду «об’ємних» фотографій, такий собі тогочасний 3D прилад); фотоапарат 1910-х рр. з колекції відомих просвітян родини Кульматицьких; радіо, патефон, радіолу, магнітофон бабіний, транзистор та телевізор 1940–1960-х рр.; перші відеокамери та лічильні апарати, спортивні знаряддя, дитячі іграшки тощо), які робили життя не менш змістовним, радісним та повноцінним, тому що ніщо не здатне замінити щирого людського спілкування.
Адже ні для кого не секрет, що надмірне захоплення ґаджетами шкодить здоров’ю: тривала фіксація погляду на комп’ютерних моніторах і телефонних дисплеях є величезним навантаженням для нашого організму: м’язів, хребта, психіки і особливо очей.
Наша виставка спонукає більше рухатися, перебувати на свіжому повітрі, вести здоровий спосіб життя, бути менш залежним від інтернету. Нехай на вашому екрані з’являється заставка зі словами: «Живи реально, а не віртуально!».
На виставці можна буде зіграти в шахи та шашки і отримати буклет «Спортивна слава Вінниччини» у подарунок та зробити фото на згадку. Виставка триватиме до 30 червня 2019 р.