Подільська писанка – унікальне явище національної культури України, у якому народ виявив свій мистецький хист, здатність до творчого осмислення та художнього узагальнення навколишнього світу. Писанкарство на Вінниччині базується на міцних національних традиціях в органічному поєднанні з новітніми модерними пошуками. Оригінальні ідеї, поєднання традицій із сучасними тенденціями у мистецтві, яскравий авторський слід у роботах ямпільських майстрів дивує і захоплює прихильників народної творчості.
Виставка презентує традиційні та авторські писанки, виконані різними техніками: воскові, дряпанки, травлені (техніка відбілювання), мальованки, роботи з бісеру (техніка ручного ткацтва), вив'язані гачком ажурні та мотанки з ниток, з природних матеріалів – крейди, глини та декоративні писанкові композиції. Багато на виставці і християнських – з релігійними сюжетами і символікою, декоративних писанок. Роботи ямпільських майстринь сприяють активному розвитку сучасного писанкарства, допомагають пізнати прадавні символи світорозуміння і природи, єднають нас з традиціями минулого.
Всі мисткині є активними учасниками народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка» при Ямпільському музеї образотворчого мистецтва (діє з 2004 р.), тож професійно займаються вишивкою, захоплюються малярством, народною лялькою, виготовленням оберегів та прикрас тощо.
Вони є постійними учасницями, міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, симпозіумів, фестивалів. Їхні роботи зберігаються у фондах Вінницького обласного краєзнвчого музею та Ямпільського музею образотворчого мистецтва, а також в приватних колекціях України, Молдови, Італії, Казахстану, Ізраїлю, Росії, Німеччини, Польщі, Франції.
Познайомитися з роботами ямпільських майстринь, довідатися про нові можливості в техніках та виконанні давнього виду народного мистецтва, замовити тематичну екскурсію чи відвідати майстер-класи з писанкарства у музеї відвідувачі матимуть можливість до 4 травня 2019 р.