Сучасне буття ямпільської писанки

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 03.04.2019 - 04.05.2019

3 квітня 2019 р. у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка «Сучасне буття ямпільської писанки», що представила доробок майстринь з м. Ямполя та с. Буша Ямпільського р-ну. Це роботи відомих на Вінниччині мисткинь – Алли Борисівни Болгарської, Марії Володимирівни Вінницької, Марини Леонідівни Гринчик, Алли Іванівни Мруг, Тетяни Олександрівни Поплінської (м. Ямпіль), Інни Володимирівни Собко (с. Буша).

Подільська писанка – унікальне явище національної культури України, у якому народ виявив свій мистецький хист, здатність до творчого осмислення та художнього узагальнення навколишнього світу. Писанкарство на Вінниччині базується на міцних національних традиціях в органічному поєднанні з новітніми модерними пошуками. Оригінальні ідеї, поєднання традицій із сучасними тенденціями у мистецтві, яскравий авторський слід у роботах ямпільських майстрів дивує і захоплює прихильників народної творчості.

Виставка презентує традиційні та авторські писанки, виконані різними техніками: воскові, дряпанки, травлені (техніка відбілювання), мальованки, роботи з бісеру (техніка ручного ткацтва), вив'язані гачком ажурні та мотанки з ниток, з природних матеріалів – крейди, глини та декоративні писанкові композиції. Багато на виставці і християнських – з релігійними сюжетами і символікою, декоративних писанок. Роботи ямпільських майстринь сприяють активному розвитку сучасного писанкарства, допомагають пізнати прадавні символи світорозуміння і природи, єднають нас з традиціями минулого.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
img15.jpg
img16.jpg
img17.jpg
img18.jpg
previous arrow
next arrow

Всі мисткині є активними учасниками народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка» при Ямпільському музеї образотворчого мистецтва (діє з 2004 р.), тож професійно займаються вишивкою, захоплюються малярством, народною лялькою, виготовленням оберегів та прикрас тощо.

Вони є постійними учасницями, міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, симпозіумів, фестивалів. Їхні роботи зберігаються у фондах Вінницького обласного краєзнвчого музею та Ямпільського музею образотворчого мистецтва, а також в приватних колекціях України, Молдови, Італії, Казахстану, Ізраїлю, Росії, Німеччини, Польщі, Франції.

Познайомитися з роботами ямпільських майстринь, довідатися про нові можливості в техніках та виконанні давнього виду народного мистецтва, замовити тематичну екскурсію чи відвідати майстер-класи з писанкарства у музеї відвідувачі матимуть можливість до 4 травня 2019 р.