«Подільська витинанка» – друга виставка циклу. Вона представляє творчий доробок у техніці витинанки художниці і педагога Світлани Жукової та її учнів. Пошуки та експерименти мисткині у цьому виді народної паперопластики вже кілька років поспіль надихають її юних вихованців, і вони не відстають від наставниці. Експозиція об’єднала 7 робіт Світлани Анатоліївни та 78 витинанок й вириванок, створених учнями її класів, а також випускниками, які обрали техніку витинанки для своїх підсумкових робіт з предмету «Декоративно-прикладне мистецтво».
Світлана Жукова закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського. У Вінницькій дитячій школі мистецтв працює з 2002 р. У пошуку внутрішньо близького за формою та змістом напряму відкрила для себе світ української витинанки і самостійно опанувала різні її техніки. Вперше свої роботи показала 2014 р. на міжшкільній виставці «День Х. TEACHERS» у РЦСМ «Арт-Шик», відтоді її витинанки експонувались на багатьох шкільних та міських виставках образотворчого й декоративного мистецтва. Нагороджена Дипломом ІІІ Міжнародного свята народного мистецтва «Українська витинанка» (2018) та Відзнакою виставки-конкурсу сучасної витинанки «Крафторій – 2018» за кращу роботу. П’ятеро її учнів стали переможцями ІІ Всеукраїнського конкурсу витинанки у 2017 р., а восьмеро представили свої витинанки поруч із професійними художниками на пересувній виставці всеукраїнського мистецького проекту «Мамай мандрує», яка незабаром завітає і до Вінниці.
Захоплення своїх учнів витинанкою С. Жукова пояснює відносною легкістю її виконання. Для дитини, яка тільки долучається до декоративних видів мистецтва вирізати паперову композицію значно легше, ніж вишити рушника. Втім за зовнішньою простотою і декоративністю форми прихований глибокий зміст, який художниця вважає невід’ємною рисою саме подільської витинанки. Традиційні мотиви постійно зустрічаються у витинанках Світлани Анатоліївни, зокрема у трипільській серії, представленій в експозиції. Її вихованці найчастіше звертаються до образу берегині, мотиву дерева життя або вазона, писанкової символіки.
Учнівські композиції-віконця на сюжети новорічно-різдвяних свят, мають сильно узагальнені образи та форми, що теж є властивістю подільських витинанок. Традиційні мотиви писанкарства втіленні у серії витинанок-писанок та окремих орнаментальних композиціях. Деякі з них повністю складаються з візерунків, в інших орнаменти поєднуються із предметними зображеннями.
Виставка «Подільська витинанка» триватиме до 21 квітня 2019 р.