Традиції весілля на Поділлі. Виставка

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Період роботи виставки: 16.10.2019 - 02.12.2019

16 жовтня о 15 год. в Академічній залі музею відкрилася неймовірно змістовна та видовищна виставка «Традиції весілля на Поділлі». ОСІНЬ ПРИЙШЛА І ВЕСІЛЛЯ ГУЛЯТИ ПОРА. З давніх-давен осінь вважали вдалим сезоном для створення сім’ї й весільних гулянь.

Зібрано врожай, природа розмалювала декорації для вдалого свята. Тож не дивно, що фахівці музею вирішили познайомити своїх відвідувачів із традиціями весільного обряду на Поділлі від початку ХХ до сьогодення.

В експозиції виставки представлені весільний одяг та прикраси (дукачі, бурштинове намисто, корали та ін.), весільні світлини подолян від початку ХХ ст. з фондової збірки Вінницького обласного краєзнавчого музею та приватної колекції художника, майстра народної творчості Сергія Бугая (с. Човновиця Оратівського району).

Відвідавши цю виставку, ви отримаєте естетичне задоволення, дізнаєтесь багато нового та цікавого, а ще матимете можливість зробити ефектне фото.

Виставка діятиме до 2 грудня. Запрошуємо на тематичні екскурсії, що проводитимуться для організованих груп (10–20 чол.).

ЗАМОВЛЕННЯ ЕКСКУРСІЙ ЗА ТЕЛЕФОНОМ:

067 741 96 56, завідуюча науково-дослідницьким відділом давньої історії Ганна Кавун
093 011 43 75, автор концепції виставки старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу давньої історії Ірина Кошевіцька

  • Вхідний квиток для дітей та студентів – 10 грн
  • Вхідний квиток для дорослих – 20 грн
  • Екскурсійна путівка з групи – 100 грн
img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
previous arrow
next arrow

І ЩЕ ТРІШКИ ПРО ВЕСІЛЬНІ ТРАДИЦІЇ

Кожна нація, кожен народ має свої неписані закони – особливу систему обрядів, звичаїв, вірувань, моральних і естетичних форм, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Вони формувалися протягом століть, набували форми, змісту, регіональних особливостей.

Весілля – один з найцікавіших народних обрядів. Назва його започаткувалася від урочистостей слов’ян-язичників на честь сонцесяйного Дажбога, що уособлював в уявленнях людей джерело життя, сили, тепла, оновлення. Весільна церемонія завжди вирізнялася особливою пишністю і дотриманням безлічі народних традицій. До цієї події починали готуватися ще задовго до самого весілля.

Одружена людина завжди користувалася більшим авторитетом у громаді, ніж парубок і дівчина. Традиційний весільний обряд складався з трьох частин: передвесільної, власне весілля та післявесільної. У свою чергу кожен із циклів складався з низки обрядів.

Справжніми, унікальними й самобутніми були весільні пісні, приповідки й вітання, зустрічі молодого, інші урочисті моменти подільського традиційного весільного обряду, що віками передавався з покоління в покоління і досить добре зберігся на Поділлі.