Легенди чаювання. Виставка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 15.05.2019 - 09.06.2019

До Міжнародного дня музеїв в малій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею від 15 травня 2019 р. розпочала роботу виставка «Легенди чаювання», на якій представлені посуд, предмети сервірування столу різних епох і країн, колекції самоварів і підстаканників, мистецькі твори за темою чаювання.

Окрім експонатів з фондів Вінницького обласного краєзнавчого музею на виставці представлені твори із збірки Вінницького обласного художнього музею, рідкісні видання з Вінницької обласної науково-універсальної бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, колекції Олександра Шемета (підстаканники) та Володимира Козюка (декоративно-прикладне мистецтво Китаю), а також натюрморти сучасних вінницьких художників Ірини та Олександра Попенків, Валентини Колтановської, Альони Лесніченко, китайські краєвиди Володимира Козюка. Експозиція виставки нараховує близько 300 предметів.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
img13.jpg
img14.jpg
previous arrow
next arrow

Виставка нагадує легенди про появу чаю і чайної культури у Китаї, а згодом у Японії, про знайомство Західної Європи з чаєм і встановлення традицій чаювання у різних країнах, в тому числі і в Україні, а також розкриває історію різних предметів, пов’язаних з чаєм, як от винайдення порцеляни у Китаї та Європі, моду на підстаканники, секрети розпалювання самовара тощо. На виставці проводитимуться інтерактивні екскурсії.

Виставка працюватиме до 9 червня 2019 р.