Український бестіарій. Артбук М.Журунової та Б. Локатира

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 20.12.2019 - 12.01.2020

20 грудня о 16 год. в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття звітної виставки і презентація артбука Маргарити Журунової та Богдана Локатира «УКРАЇНСЬКИЙ БЕСТІАРІЙ. Том ІІ».

Розпорядженням Президента України від 06 червня 2019 року Журуновій Маргаритиі Ігорівні було призначено грант Президента України для реалізації артбука на базі Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Українська народна міфологія – тема мало знайома широкому колу глядачів, але викликає щиру зацікавленість. Маргарита Журунова над цією темою працює вже кілька років. Артбук (книга художника), створена в єдиному екземплярі, стане цікавим експонатом музейної колекції.

Бестіа́рій (лат. bestiarium, від bestia — «звір», «тварина») — збірник відомостей про тварин; виниклі за античності, бестіарії набули поширення в середньовіччі як збірники зоологічних статей з ілюстраціями, в яких докладно описувались різноманітні реальні та вигадані тварини в прозі та віршах, головним чином, з алегоричною і повчальною метою.

img08.jpg
img01.jpg
img09.jpg
img06.jpg
img02.jpg
img10.jpg
img07.jpg
img03.jpg
img05.jpg
img04.jpg
previous arrow
next arrow

Робота над артбуком включала створення серії естампів в техніці офорту з зображенням персонажів народних вірувань на основі авторських рисунків. Були підготовлені супроводжувальні тексти у жанрі есе, які є літературною обробкою етнографічних дописів, надруковані авторським шрифтом Б. Локатира. Аркуші з текстами оздоблені рослинними орнаментами в техніці сліпого тиснення, також створені за малюнками Маргарити. Весь матеріал сформований у книгу в обкладинці і футлярі з тисненнями. На виставці можна дізнатися про всі етапи створення мистецької книги від перших начерків до палітурних робіт.

Виставка експонуватиметься до 12 січня 2020 р.