Молодіжна бієнале українських традиційних ремесел

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 30.05.2019 - 30.06.2019

До Міжнародного дня захисту дітей у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею 30 травня 2019 р. відкривалася VІ Молодіжна бієнале українських традиційних ремесел.

Культура Вінниччини містить неоціненний скарб декоративно-прикладного мистецтва, що нараховує тисячолітню історію. Археологічні розкопки на теренах краю надали змогу далеким нащадкам побачити шедеври трипільської кераміки, створеної за мідно-кам’яної доби. Знаки і символи давніх орнаментів, які можемо віднайти у творах народної творчості, свідчать про спадкоємність художнього мислення, про безперервність традицій майстерності. Недарма подільська етнографія надає вражаючі взірці побутових речей, створених мудрими людськими руками, що несуть уявлення про красу, про світосприйняття нашого народу. Протягом багатьох віків Вінниччина багатіла своїми умільцями, які власноруч створювали диво народного мистецтва юні митці прийняли цю почесну естафету.

В експозиції бієнале представлені роботи, виконані у різних видах народної творчості – кераміка (Тульчинський коледж культури, відділення декоративно-прикладного мистецтва), декоративний розпис (студія «Скарб», керівник І. Угринчук; художнє відділення ВДМШ № 2, керівник М. Юрченко), писанка і керамічна пластика (художнє відділення ВДМШ № 2, керівник О. Верхова). Потужно взяли участь у бієнале учні Вінницької дитячої школи мистецтв з груповими проектами з витинанки (викладач С. Жукова), дебютанти у художньому текстилі казкових сюжетів учні І. Шостак-Орлової. Загалом, у бієнале ремесел взяли участь 75 юних майстрів, в залі експоновано понад 80 робіт.

img01.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img04.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img07.jpg
img08.jpg
img09.jpg
img10.jpg
img11.jpg
img12.jpg
previous arrow
next arrow

Неперевершений настрій всім присутнім створили як представлені на виставці чудові творчі роботи, так і музичні номери у виконанні учнів та викладачів ВДМШ № 2 та Вінницької дитячої школи мистецтв.

Виставку можна буде оглянути до 30 червня 2019 р.