Мета виставки: показати на основі археологічних матеріалів як виглядав навчальний процес у минулому, яке значення він мав на різних історичних етапах, яким чином відбувалась передача інформації та накопичення досвіду людей, і, зрештою, формування культури.
Хронологічно виставка охоплює період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у середньовіччі. До уваги відвідувачів археологічні матеріали з фондової збірки ВОКМ: іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури ІV–III тис. до н. е., скіфського часу VI–V ст. до н. е, зарубинецької культури ІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е., слов’ян VІІІ–ХІ ст. З-поміж унікальних експонатів – перші свідчення існування алфавітного письма на наших теренах: предмети, позначені монограмами та написами, засоби для письма часів середньовіччя.
Особливістю виставки «Школа темних віків» є використання реконструкцій оригінальних археологічних знахідок. Завдяки цьому всі бажаючі зможуть пройтися слідами давніх людей та зіштовхнутись з їхніми труднощами, спробувати себе у старовинних іграх та середньовічній каліграфії, а саме: дізнатися як грати в тавлію, пусткати кубаря, писати гусячим пером і чорнилами на папері й бересті, а стилосом (писалом) – по восковій табличці.
За попереднім записом на базі виставки «Школи темних віків 2» проводитимуться захопливі заняття. Реєстрація та довідки за тел. 068 725 49 57.