З Вірою у Перемогу. Виставка пам’яті Героя України та Небесної Сотні художника Валерія Брезденюка

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 18.02.2020 - 22.03.2020

18 лютого 2020 р. в 16 залі Вінницького обласного краєзнавчого музею з нагоди шостої річниці Революції Гідності відбулося відкриття виставки пам’яті Героя України та Небесної Сотні, художника ВАЛЕРІЯ БРЕЗДЕНЮКА «З ВІРОЮ У ПЕРЕМОГУ».

На виставці представлені нагороди, світлини, особисті речі Валерія Брезденюка. Окремий розділ становлять унікальні роботи художника у техніці ебру (малюнок на воді). За своє життя Валерій Брезденюк створив понад 500 картин, для створення яких йому були потрібні лише чиста вода, фарби і трохи фантазії, аби за лічені хвилини на водяній основі розцвіли квіти, злетіли фантастичні птахи, засяяв підводний світ та зашуміли буйні ліси…

Народився 17 червня 1963 р. у м. Жмеринка Вінницької області. Закінчив жмеринську середню загальноосвітню школу № 5, у 1982 р. – Лубенський лісовий технікум за спеціальністю «Лісове господарство». Був приватним підприємцем, у 1990-х рр. створив перший у Жмеринці комп’ютерний клуб.

Всі, хто знав Валерія Брезденюка, відзначають, що він був надзвичайно цілеспрямованою людиною і всі свої починання звик доводити до переможного завершення. Захотів стрибнути з парашутом – і зайнявся парашутним спортом. Любив брати участь у міських святах, а також брав участь у багатьох популярних телевізійних шоу. Побував на передачі «Поле чудес», коли ведучим був Владислав Лістьєв. Брав участь у шоу «Червоне і чорне». У 2013 р. увійшов до фіналу шоу «Україна має таланти».

Усвідомлюючи суспільно-політичні події в Україні, Валерій Брезденюк став одним із перших учасників Революції Гідності. Загинув 18 лютого 2014 р. під час мітингу в Києві на Євромайдані. Прощання відбувалося біля батьківської хати Валерія. Відспівували загиблого у храмі Олександра Невського у центрі міста. Похований у Жмеринці.

21 листопада 2014 р. за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Валерію Брезденюку присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

img11.jpg
img10.jpg
img05.jpg
img06.jpg
img02.jpg
img03.jpg
img07.jpg
img01.jpg
img04.jpg
img09.jpg
img08.jpg
previous arrow
next arrow

У заході взяли участь дружина Ірина та донька загиблого Валерія Брезденюка Юлія, мати загиблого Героя України Максима Шимка Зоя Семенівна, батько загиблого Героя України льотчика Костянтина Могилка Віктор Петрович, начальник управління культури і мистецтв Ольга Дернова, директор музею Катерина Висоцька, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю – начальник управління комунікацій з громадськістю ОДА Іван Педорук, начальник управління культури і туризму Жмеринської міської ради Володимир Дудік, друзі, студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, учні вінницьких шкіл та представники громадськості.

Під час відкриття виставки демонструвалися документальні кадри про життєвий і творчий шлях Героя України та відбувся майстер клас молодої художниці Оксани Веремієнко.

Виставка експонуватиметься до 22 березня.