Зокрема, на виставці експонується комплекс золотих і бронзових прикрас та найбільша в Європі колекція бурштинового намиста доби пізньої бронзи (XIV–Х ст. до н. е.) з курганного могильника біля с. Гордіївка Тростянецького району.
Особливе місце в експозиції займають предмети сарматського періоду І ст. н. е., переважна більшість яких виявлена експедиціями Вінницького обласного краєзнавчого музею під час розкопок курганів впродовж 1980-х – початку 1990-х рр. Численними золотими та срібними прикрасами, коштовною зброєю та римськими амфорами представлено всесвітньо відомий комплекс із поховання сарматського царя, яке було досліджене біля с. Пороги Ямпільського району у 1984 р.
Унікальними є скарби, пов’язані з Великим переселенням народів. Знахідки з майстерні ювеліра біля с. Бернашівка Могилів-Подільського району демонструють досконалість ремісництва ранніх слов’ян, а скарби із сотнями срібних арабських монет – високий розвиток міжнародних торговельних зв’язків Східного Поділля за Києво-Руських часів.
«Золото Поділля: історія народів» – перший проєкт, яким Національний музей історії України та Вінницький обласний краєзнавчий музей започатковують міжмузейний обмін, що передбачає комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів України. Ініціатива спрямована на консолідацію українського суспільства шляхом всебічного представлення історії та регіональних особливостей.
Захід пройшов за участі міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, генерального директора НМІУ Федора Андрощука, делегації з Вінниці у складі представників обласного управління культури і мистецтв на чолі з заступницею начальника Валентиною Троян та Вінницького обласного краєзнавчого музею на чолі з директором Катериною Висоцькою, музейників Києва, науковців.
Виставка експонуватиметься до 28 лютого 2021 р.