Видноколо Подільської ікони: ренесанс, бароко – наїв. Виставка з фондової збірки музею

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Період роботи виставки: 16.07.2020 - 16.08.2020

У Великій виставковій залі музею з 16 липня розпочала роботу нова виставка з фондової збірки музею «ВИДНОКОЛО ПОДІЛЬСЬКОЇ ІКОНИ: РЕНЕСАНС, БАРОКО – НАЇВ».

На виставці, приуроченій 1032-й річниці Хрещення Київської Русі – України, представлені 23 народні ікони, сюжети яких пов’язані з відлунням у наївному малярстві Східного Поділля кінця ХVІІІ–ХІХ ст. панівних стилів світового мистецтва.

Концепція експозиції полягає у популяризації такого яскравого явища, яким є народні ікона, тому у зв’язку з конкретними творами знайомимо наших відвідувачів з історією релігійних сюжетів, які стали відомими у західноєвропейському мистецтві і згодом полюбилися подільським вірянам. Серед них «Коронування Богородиці», «Святе сімейство», «Каяття Марії Магдалини», алегоричні барокові сюжети тощо.

Ікона «Св. Миколай. Новозавітна Трійця. Різдво Ісуса Христа. Архангел Гавриїл». XIX ст. Східне Поділля, полотно, олія
Ікона «Різдво Богородиці. Введення до храму». Кін. XVIII ст. Східне Поділля, дерево, олія
Ікона «Недріманне око». XIX ст. Східне Поділля, полотно, олія
Ікона «Ісус Христос Спаситель». Кін. XVIII ст. Східне Поділля, дерево, олія
Ікона «Коронування Богородиці». Кін. XVIII ст. Східне Поділля, дерево, олія
Ікона «Богородиця. Свята Варвара». XIX ст. Східне Поділля, полотно, олія
Ікона «Голова Святого Івана Хрестителя». XIX ст. Східне Поділля, дерево, олія
Ікона «Архангел Михаїл». Кін. XVIII ст. Східне Поділля, дерево, олія
previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Саме за часів бароко ХVІІ–ХVІІІ ст. в українському іконописі помітний вплив мистецтва Західної Європи. В церковних візитаціях (ревізії та інспекції церковного майна) ХІХ ст. про такі ікони писали «ікона венеціанського живопису» або «знавці знаходять в іконі італійське письмо». За версією українського мистецтвознавця В. Щербаківського, появі подібних творів сприяли цехові об’єднання майстрів пензля. У цьому контексті стають зрозумілими ремінісценції західного, частіше італійського мистецтва, у народному малярстві і, перш за все, взірців доби Ренесансу, бо колись безпосереднє копіювання перейшло в місцеві традиції.

Виставка експонуватиметься до 16 серпня, тож щиро запрошуємо у такий духовний, душевний та одночасно наївний світ подільської ікони!